Тотнъм - Ливърпул, финал на Шампионска лига. Стадион "Уанда Метрополитано" в Мадрид.

И двата отбора сътвориха истински футболни чудеса на полуфиналите и самото им присъствие на финала тази вечер може да се смята за сензация.

Шпорите изоставаха срещу Аякс с 0:3 в общия резултат на полувремето в Амстердам, но след почивката изиграха най-паметните 45 минути в историята си и сътвориха пълен обрат за победата с 3:2 в Ниската земя, дошла след оформен хеттрик в последните секунди от Лукас Моура.

Мърсисайдци пък бяха отписани след първата среща в Барселона, когато си тръгнаха с класическо поражение. Фантастичната победа с 4:0 на реванша обаче показа, че волята и вярата могат да стопят всеки един пасив.

Можете да гледате финала на Шампионската лига на живо в интернет ТУК!

Тотнъм - Ливърпул 0:2

0:1 - Мохамед Салах 2'д., 0:2 Ориги 87'

Тотнъм: Лорис, Трипиър, Алдервейрелд, Вертонген, Роуз, Сисоко (Дайър 74'), Уинкс (Моура 66'), Ериксен, Али (82-Йоренте), Сон, Кейн

Ливърпул: Алисон, Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Хендерсън, Вайналдум (Милнър 62'), Фирмино (Ориги 58'), Мане (90-Гомес), Салах

Срещата започва с минута мълчание в памет на бившия испански национал Хосе Антонио Рейес, който загина тази сутрин след автомобилна катастрофа.

1' - Начало на мача и ДУЗПА! Секунди след началото на срещата Ливърпул получава шанс да поведе в резултата след игра с ръка на Муса Сисоко.

2' - ГОЛ! Мохамед Салах е точен от бялата точка!

6' - Хюн-Мин Сон тръгна на слалом, но Върджил ван Дайк се справи добре, отнемайки му топката

9' - "Шпорите" са твърдо решени да върнат бързо гола. Муса Сисоко получи хубаво подаване и шутира от далечно разстояние, но топката мина високо над напречната греда.

18' - Гола жена на терена! Срещата е спряна за няколко секунди, заради нахлуване на колоритната фенка.

22' - Салах получи добро подаване в наказателното поле. Ударът му обаче бе пресечен от Ян Вертонген.

24' - Ливърпул вдигна темпото. Садио Мане центрира опасно отляво, търсейки Салах, но Дани Роуз успя да изчисти с глава.

28' - Опасна атака на Тотнъм. Сон обаче е хванат в засада, която беше адски тънка.

32' - "Шпорите" се опитват да намерят пролука в добре подредените редици на мърсисайдци.

37' - 65/35 процента притежание на топката до момента в полза на Тотнъм.

38' - Робъртсън! Футболистът на Ливърпул отправи мощен изстрел от границата на наказателното поле. Юго Лорис обаче отрази удара по великолепен начин.

44' - Деле Али изпрати опасен извеждащ пас, но прекалено силен. Вратарят Алисон излезе и пресече подаването.

45' - 2 минути добавено време.

45+2' - Край на първото полувреме.

46' - Начало на втората част.

49' - "Шпорите" стартират доста нахъсани, но така и не стигат до голово положение.

53' - Удар на Фабиньо от далечно разстояние. Без проблеми за Лорис, въпреки лекия рикошет в крака на Роуз.

54' - Али! Футболистът получи страхотно подаване дълбоко в пеналтерията, но не успя да нанесе удар по посока на вратата.

58' - Дивок Ориги заменя Роберто Фирмино.

61' - Кристиан Ериксен изстреля топката към вратата от много обещаваща позиция извън наказателното поле, но тя беше блокирана от Ван Дайк.

62' - Жоржиньо Вайналдум отстъпва мястото си на Джеймс Милнър.

66' - Лукас Моура заменя Хари Уинкс.

69' - Милнър! Халфът получи топката след страхотен дрибъл на Мане и от границата на пеналтерията отправи плътен изстрел по земя. Кълбото обаче профуча покрай лявата греда на Лорис.

74' - Муса Сисоко излиза от терена, за да бъде заменен от Ерик Дайър.

77' - Ливърпул е все по-близо до шестата си европейска титла! Но ще издържат ли мърсисайдци до края?

79' - Шанс за Тотнъм! Трипиър центрира и Деле Али засича с глава, но над вратата!

80' - Тотнъм натиска, но Алисон е над всички! Вратарят на Ливърпул спасява последователни удари на Мин-Сон и Моура, които стреляха по земя. Бразилецът обаче за сетен път показва огромната си класа!

82' - Всичко в атака за Тотнъм. Йоренте влиза на мястото на Деле Али.

85' - Удар на Ериксен от фаул в далечния ъгъл, но отново Алисон спасява! Тотнъм натиска в последните минути!

87' - ГОЛ! Ориги слага точка на спора! След корнер, топката е изчистена лошо и нападателят с удар в далечния ъгъл прави 2:0 за Ливърпул!

90' - Джо Гомес влиза на мястото на Мане.

92' - Изстрел на Роуз, Алисон лови.

93' - Отново Алисон! Вратарят парира шут на Мин-Сон.

94' - Алисон спасява удар и на Кейн. Вратарят е над всички!

95' - КРАЙ НА МАЧА! Ливърпул е шампион на Европа за шести път в историята си! Единствено Реал Мадрид (13) и Милан (7) имат повече трофеи от "червените"!