В единствената си срещата до момента, Чехия бе разгромена с 5:0 като гост на Англия на стадион "Уембли". В този мач футболистите на селекционера Ярослав Шилхави имаха своите възможности да се разпишат през второто полувреме, но след големи пропуски на Давид Павелка и Патрик Шик така и не стигнаха до попадение.

България стартира квалификациите с равенство 1:1 като домакин на Черна гора и равенство 1:1 като гост на Косово. Докато срещу черногорците в София, националите ни изглеждаха по-добрият отбор на терена, то срещу Косово трябва да сме радостни, че изобщо стигнахме до точка.

Гледайте мача на живо от този линк

Чехия - България 2:1

0:1 - Исмаил Иса 3'

1:1 -Патрик Шик 19'

2:1 - Патрик Шик 50'

Чехия: Томаш Вацлик, Павел Кадержабек, Марек Сухи, Онджей Челустка, Филип Новак, Томаш Сучек, Давид Павелка, Якуб Янкто, Лукаш Масопуст, Алекс Крал, Патрик Шик

България: Николай Михайлов, Страхил Попов, Кристиян Димитров, Васил Божиков, Антон Недялков, Георги Сърмов, Кристиан Малинов, Тодор Неделев, Ивелин Попов, Мартин Минчев, Исмаил Иса

Двубоят започна с минута мълчание в памет на футболиста на чешкия национален отбор и Аланияспор Йозеф Шурал, който загина при катастрофа на клубния автобус в Турция.

1' - Начало на мача.

3' - ГОЛ! Прекрасно начало за нашите момчета! Исмаил Иса бележи с глава след великолепно диагонално центриране на капитана Ивелин Попов.

9' - Спорна засада на Патрик Шик. Отдъхваме си, защото нападателят излизаше сам срещу Николай Михайлов, късмет за "лъвовете".

12' - Опасно центриране от ъглов удар пред вратата на българите. Антон Недялков успява да изчисти.

13' - Жълт картон за Павел Кадержабек.

15' - Доста опасно центриране от пряк свободен удар към Патрик Шик, българската защита успява да се справи.

19' - ГОЛ! За нещастие, Патрик Шик успява да възстанови равенството.

26' - Якуб Янкто не успя да намери никой в наказателното поле на българите с опасното отиграване с глава, топката мина на половин метър от голлинията. .

28' - Домакините наложиха силна преса, която сериозно затруднява защитата на нашите момечета.

29' - Михайлов! Вратарят успя да избие мощна тупалка на Якуб Янкто. Топката отново попадна в краката на футоблиста и той отново шутира. За щастие Антон Недялков протегна крак и отклони в корнер.

35' - Кристиан Малинов получава жълт картон.

40' - Топката се озова в Павел Кадержабек след разбъркване в наказателното поле, но неговият удар от движение бе блокиран от Васил Божиков.

41' - Претенции на домакините за дузпа. Топката срещна рамото на Божиков, съдията Тамаш Богнар правилно остана безмълвен.

45' - Край на първото полувреме.

46' - Начало на вотората част. Кирил Десподов заменя Мартин Минчев.

49' - Давид Павелка получава жълт картон.

50' - ГОЛ! Патрик Шик за втори път оставя защитата ни безпомощна.

64' - Кристиан Малинов е заменен от Янис Карабельов.

66' - Лукаш Масопуст излиза. На негово място влиза Ян Копиц.

70' - Успокоени от това, че водят в резултата, чехите намалиха темпото.

74' - Жълт картон за Кристиян Димитров.

75' - Патрик Шик отново прати топката във вратата, но попадението му е отменено, заради засада.

78' - Мартин Долежал заменя Патрик Шик.

82' - Тодор Неделев излиза. На негово място влиза Цветелин Чунчуков.

83' - Якуб Янкто отстъпва мястото си на Ладислав Крейчи.

85' - Мартин Долежал реагира най-бързо на отскочила топка в наказателното поле и отправи изстрел. Топката обаче се  приплъзна покрай дясната греда.

90' - 5 минути добавено време.

90+3' - Жълт картон за Цветелин Чунчуков.

90+4' - Кирил Десподов също е оцветен в жълто.

90+5' - Край на мача.