България - Косово, среща от група "А" на европейските квалификации, стадион "Васил Левски", начало 21.45 часа.

Родните ни национали имат две точки от три мача, докато косоварите са с две точки от два мача.

Галерия

Последните 10 срещи на България във всички турнири: Общо 4 победи, 4 равенства и 2 загуби. От тях 3 победи и 2 равенства в последните 5 домакинства.

Последните 10 срещи на Косово във всички турнири: Общо 5 победи и 5 равенства. От тях 2 победи и 3 равенства в последните 5 гостувания.

Срещата можете да гледате НА ЖИВО ТУК

Станаха ясни титулярните състави на България и Косово. Красимир Балъков избира схема 4-1-4-1 и прави четири промени от загубата с 1:2 в Чехия в Прага. От 1-ата минута започват Иван Горанов, Георги Костадинов, Галин Иванов и Кирил Десподов. Те сменят съответно Кристиян Димитров, Георги Сърмов, Кристиян Малинов и Мартин Минчев. Атаката отново повежда Исмаил Иса, подпомаган и от капитана Ивелин Попов.

На върха в предни позиции за гостите ще действа Ведат Муричи, който през миналия сезон вкара 17 гола в 34 мача за турския Ризеспор. Зад него е триото Едон Жегрова, Берсант Целина и Милот Рашица, които играят съответно в Базел, Суонзи и Вердер Бремен. Последният вкара гола за Косово при равенството 1:1 с Черна гора в Подгорица. През кампанията в Бундеслигата пък Рашица наниза 9 попадения в 25 срещи за "бременските музиканти", включително и във вратата на хегемона Байерн Мюнхен.

България - Косово 2:3

Голмайстори: 0:1 Рашица (14), 1:1 Ив. Попов (43), 2:1 Димитров (55), 2:2 Муричи (64), 2:3 Рашани

България: 13.Николай Михайлов, 2.Страхил Попов, 15.Васил  Божиков (46-Димитров), 14.Антон Недялков, 20.Иван Горанов, 7.Георги Костадинов, 18.Галин Иванов, 8.Тодор Неделев (70-Г. Илиев), 10.Ивелин Попов, 9.Кирил Десподов, 19.Исмаил Иса (79-Чунчуков)
Селекционер: Красимир Балъков

Косово: 12.А.Мурич, 15. Войвода (62-Хадергьонай), 17.Кололи, 13.Рахмани, 3. Алити, 4.Вока (62-Раскай), 8.Халими, 9.Целина, 7.Рашица, 22.Жегрова (76-Рашани), 18.В. Муричи
Селекционер: Бернар Шалан

София, ст.: "Васил Левски"
Съдия: Мадс-Кристофен Кристоферсен (Дания)
Жълт картон: Г. Костадинов (България)

Най-интересното по минути:

1' Начало на мача.

7' Мачът започва накъсано и със сериозна битка за всяка педя терен. Прави впечатление, че гостите пресират дълбоко в нашата половина, което затруднява изнасянето на топката.

9' ПЪРВИ ШАНС ЗА БЪЛГАРИЯ! Галин Иванов пробива и намира Кирил Десподов. Той стреля към близкия ъгъл на вратата, но Мурич избива в корнер, след който не следва нищо интересно.

14' КОШМАРНО НАЧАЛО НА МАЧА! При центриране от дясно на Войвода, Страхил Попов чисти с пета право в крака на непокрития Рашица, който със силен удар в долния десен ъгъл матира Николай Михайлов за 1:0 за Косово!

20' Далечен изстрел на Халими излиза в аут.

25' Косово разиграва топката и не допуска опасности пред вратата си.

27' Тодор Неделев центрира от корнер, Георги Костадинов се измъква и засича с глава, но в аут.

37' Удар на Целина от границата на наказателното поле след закъсняла намеса на Божиков, но Михайлов избива.

38' България има претенции за дузпа за нарушение срещу Десподов, но главният съдия отсъжда аут.

40' Шут на Галин Иванов от дистанция в аут.

43' ГОООООЛ! България изравнява резултата! Ивелин Попов взима топката, напредва и със страховит шут от дъгата на наказателното поле не оставя шансове на вратаря за 1:1!

44' Косово бързо можеше да възстанови аванса си чрез Целина, който стреля по земя, но на сантиметри от целта.

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

46' Опасна атака за Косово. Муричи пуска къс пас зад гърба на защитата ни, но Костадинов чисти малко пред голлинията.

51' Бърза атака за България. Неделев пуска пас към Галин Иванов, той продължава към Ивелин Попов, но подаването му към вратарското поле е пресечено.

51' Косово отговаря още в следващата атака с неточен шут на Рашица.

53' Нова добра атака за България. Десподов пуска пас успоредно на голлинията, но Иса и Галин Иванов не успяват да засекат пред опразнената врата.

55' ГОООООЛ! България обръща резултата! Неделев центрира от корнер и появилият се на почивката Кристиан Димитров с глава дава преднина на "лъвовете"!

64' Косово изравнява! Рашица центрира отляво, Михайлов увисва и Муричи с глава прави 2:2!

68' ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА КОСОВО! След центриране от фаул, Муричи вкарва с глава, но попадението не е зачетено заради засада.

80' Удар с глава на Муричи, Михайлов лови без проблеми.

83' Целина е близо до гола, но Костадинов в последния момент отклонява топката в корнер.

87' КАКЪВ ПРОПУСК ЗА КОСОВО! Рашани стреля по земя и като по чудо топката не влиза във вратата!

89' Много опасен удар на Рашица, но отново късметът ни покрива и топката излиза в аут.

90' ГОЛ ЗА КОСОВО! Рашани е точен с глава и прави резила за България пълен!