Галерия

ЦСКА - Зоря Луганск, първа среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Стадион "Васил Левски", начало 20.30 часа.

Последните 10 срещи на ЦСКА във всички турнири: Общо 5 победи, 2 равенства и 3 загуби. От тях 3 победи, 1 равенство и 2 загуби в последните 6 домакинства.

Последните 10 срещи на Зоря във всички турнири: Общо 6 победи, 3 равенства и 1 загуба. От тях 2 победи, 2 равенства и 1 загуба в последните 5 гостувания.

Срещата можете да гледате НА ЖИВО ТУК

ЦСКА - Зоря Луганск 1:1

Голмайстори: 1:0 Евандро (13), 1:1 Юрченко (45-д)

ЦСКА: 30. Черниаускас, 25. Албентоса, 24. Томаш, 11. Занев, 19. Турицов (62-Фабрини), 16. Бикел, 15. Малинов, 3. Жеферсон (77-Соломон-Отабор), 20. Тиаго, 10. Евандро (82-Кери), 22. Соу
Треньор: Люпко Петрович

Зоря: 30. Шевченко, 7. Кочерин, 10. Комченовски, 11. Будкивски, 14. Михайличенко, 15. Вернидуб, 18. Тимчук, 19. Лунов (65-Леднев), 20. Абе Хана, 21. Иванисениа (70-Арвеладзе), 80. Юрченко (65-Русин)
Треньор: Виктор Скрипник

София, ст.: "Васил Левски"
Съдия: Сандро Шерер (Швейцария)
Жълти картони: Бикел, Малинов, Фабрини (ЦСКА); Тимчук, Хана (Зоря)

Най-интересното по минути:

1' Начало на мача

2' Мощен удар на Михайличенко излиза в аут.

8' Добра атака за ЦСКА. Тиаго подава към Жеферсон по левия фланг, но непокритият бразилец не успява да овладее.

10' В началото Зоря има сериозно предимство при владеенето на топката - в 66% от времето.

13' ГООООЛ! ЦСКА повежда в резултата! Занев намира Малинов, който пуска пас по земя до точката за дузпата. Там Евандро реагира по-бързо от Михайличенко и с мощен удар открива резултата!

17' ШАНС ЗА ЗОРЯ! След центриране от фаул, Вернидуб се измъква и засича с глава, но високо над вратата.

20' ПРОПУСК И ЗА ЦСКА! Али Соу овладява топката в наказателното поле с гръб към вратата. Връща назад към Жеферсон, който стреля силно без забавяне, но в аут.

31' Будкивски засича с глава след центриране от корнер, но праща топката високо над вратата.

45' Зоря изравнява от дузпа! Албентоса играе с ръка в наказателното поле и главният съдия Сандро Шерер от Швейцария сочи бялата точка без да се замисля. Зад топката застава Юрченко, който праща Черниаускас в другия ъгъл за 1:1!

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

48' КАКЪВ ПРОПУСК ЗА ЗОРЯ! Центриране от корнер на близката греда, топката е отклонена към оставения сам Иванисениа. Той засича от движение, но на сантиметри от целта.

56' Мачът започва да става груб.

67' Подкрепян от страхотните си фенове, ЦСКА се опитва да наложи натиск в последните минути.

72' ШАНС ЗА ЦСКА! Тиаго шутира и Шевченко изпуска топката. Там връхлитащият Соу се опитва да направи добавка, но вратарят поправя грешката си и улови преди нападателят да го простреля!

74' НОВ ПРОПУСК ЗА ЦСКА! Тиаго стреля много опасно от фаул, но покрай целта.

90' Корнер за ЦСКА, феновете скандират, Соу стреля с гръб към вратата, но далеч от целта.

93' ЦСКА има претенции за дузпа за фаул срещу Соу, но такава не е отсъдена.