Лудогорец се намира в респектираща форма, след като спечели изминалите си 7 мача във всички надпревари. В четвъртък разградчани прегазиха унгарския Ференцварош с 3:0 като гости, а два гола отбеляза бранителят Рафаел Форстър и едно попадение добави Джоди Лукоки.

В лагера на Левски сякаш тежкото поражение от Берое през август изглежда забравено, а "сините" подобряват своята игра с всеки изминал мач. 26-кратните шампиони не успяха да победят единствено ЦСКА в последвалите седем срещи, а добре знаем, че там бяха пропилени два гола аванс.

Гледайте мача на живо от този линк

Лудогорец - Левски 2:0

1:0 - Мавис Чибота 16'

2:0 - Клаудиу Кешерю 80'

Лудогорец: Илиев, Икоко, Григоре, Терзиев, Недялков, Горалски, Баджи, Жоржиньо, Марселиньо, Чибота, Кешерю

Левски: Миятович, Миланов, Рейш, Ейолфсон, Горанов, Райнов, Тиам, Иванов, Нашименто, Паулиньо, Робърта

1' - Начало на мача.

2' - Първа опасност! Паулиньо проби отляво и подаде към точката на дузпата, където Фелипе Нашименто шутира мигновенно. Ударът му обаче бе прекалено слаб и Пламен Илиев спаси с лекота.

6' - Антон Недялков се опита да изненада Милан Миятович с диагонален удар от далечно разстояние. Топката обаче мина над напречната греда.

12' - Двуостра игра. Двата отбора дебнат грешка в противниковата защита.

13' - Илиев! Вратарят извади невъзможна топка! Живко Миланов шутира от пряк свободен удар. Кълбото летеше точно към сглобката на вратата, но стражът на разградчани блесна с възхитително спасяване.

16' - ГОЛ! Клаудиу Кешерю свали топката към Мавис Чибота, който бе непокрит в наказателното поле. Футболистът шутира от воле и матира Миятович.

22' - След попадението разградчани намалиха темпото и се прибраха в своята половина в очакване на възможност за контраатака.

27' - Нашименто си пробва късмета с изстрел от далечно разстояние. Португалецът обаче не уцели вратата.

28' - Жълт картон за Хали Тиам.

31' - Кешерю! Румънецът отправи много опасен изстрел от пряк свободен удар. За късмет на Миятович, топката мина на сантиметри над напречната греда.

37' - Гостите се опитват да намерят път към вратата на Илиев, докато "злените" чакат възможност за мълниеносна контра.

44' - Чибота! Футболистът отново се оказа непокрит в наказателното поле и шутира без подготовка към вратата. Ударът му обаче бе прекалено силен и неточен.

45+1' - Край на първото полувреме.

46' - Начало на втората част. Живко Миланов получи жълт картон.

48' - Срещата е прекъсната заради запалени факли от феновете на Левски, чийто дим затрудни видимостта на терена.

50' - Играта е подновена.

54' - Анемичен диагонален изстрел на Иван Горанов. Без проблеми за Пламен Илиев.

55' - Жордан Икоко и Мартин Райнов са оцветени в жълто.

61' - Вандерсон заменя Жоржиньо.

65' - Дени Алар влиза на мястото на Станислав Иванов.

66' - Яцек Горалски получи жълт картон.

67' - Найджъл Робърта опита техничен диагонален изстрел. Топката обаче мина на сантиметри от лявата греда на Пламен Илиев.

68' - Абел Анисе заменя Яцек Горалски. Франко Мазурек пък влезе на мястото на Фелипе Нашименто.

71' - Стефан Баджи и Пламен Илиев също са оцветени в жълто.

73' - Опасна контра, минала през Вандерсон и Марселиньо завърши с добро подаване на последния към Кешерю, който се намираше в стрелкова позиция. Румънецът шутира, но Миятович бе затворил ъгъла и успя да парира удара.

80' - ГОЛ! Центриране отдясно стигна до Клаудиу Кешерю, който с голяма доза късмет успя да се завърти и от трудна позиция да нанесе удар, който успя да преодолее Миятович - 2:0.

83' - Голмайсторът Кешерю е замаенен от Дан Битон. Марин Райнов пък отстъпва мястото си на Мартин Петков.

84' - Нуно Рейш получава жълт картон.

85' - Абел Анисе също е оцветен в жълто.

90' - Четири минути добавено време.

90+2' - Жълт картон за Дан Битон.