Христо Стоичков заяви в интервю за руското издание "Чемпионат", че един ден може да се върне в треньорската професия, но на този етап не иска да избързва. Стоичков за последно води Литекс от зимата на 2012 година до лятото на 2013 година, след което през юни се завърна за кратко в ЦСКА, но след малко повече от месец напусна "Българска армия".
"На този етап не искам. Омръзна ми хора, които не разбират футбола. От неадекватни изисквания. Харесвам живота си в Маями, спокоен и премерен. Пътувам много, общувам с хора. Имаме повече време за игра на голф и риболов, а най-важното - за семейството ми. Този етап от живота ми ми харесва много", коментира Стоичков. Той не изключи след време да се завърне на треньорската скамейка.
"Всичко е възможно. Може изведнъж да реша да се върна към треньорската работа - зависи от предложението. Ако има интересен проект с ясни задачи - защо не? Научил съм много от Йохан (Кройф) , от моите приятели от Барселона, Парма и националния отбор. Но всичко това няма значение, когато се сблъскаш с некомпетентни ръководители. Рано или късно се надявам да се върна. Но не бързам", каза още той.
Стоичков смята, че националният отбор на България няма успехи, тъй като настоящите футболисти от състава не играят в големите европейски клубове.
"Имаме нелоши играчи: (Георги) Миланов в ЦСКА Москва, (Ивелин) Попов - в Спартак Москва, (Ивайло) Чочев в Серие А и още две-три момчета в средноевропейски отбори. Но нашите футболисти сега ги няма в големите клубове - това е голямата разлика! Нашето поколение играеше в Барселона, Валенсия, Порто, Бенфика, Манчестър Юнайтед".
"Това бяха футболисти от съвсем друго ниво, които можеха да се с най-високите изисквания и задачи. Сега не виждам такива. Имаме млад национален отбор, но това е недостатъчно. Не сме в състояние да се конкурираме с грандовете. Да, победихме Холандия, но Холандия в момента също има трудности".
"Спечелихме срещу Швеция, която отдавна не бяхме побеждавали, но това не е тази Швеция, в която беше Ибрахимович, а преди това Хенрик Ларсон, Бролин, Равели. Затова България в последно време я няма на Световни и Европейски първенства", коментира Стоичков.







В "Денят ON AIR" днес от 19:15 часа: Казусът "Баба Алино" - ще започне ли събарянето не незаконните сгради?
Трагедия в Бразилия: Най-малко 23-ма загинали при сблъсък на автобус и камион
5 зодии влизат в най-могъщия си период до края на август 2026 г.
Швеция нащрек: Двама руснаци лагерували до дома на шефа на Saab
Баща и син пращали психотропни лекарства чрез куриерска фирма
Тръмп може да създаде най-големия противовес на САЩ – една по-силна Европа
Кабинетът започна подготовката за президентските избори на 25 октомври
Какво ще стане, ако натиснете бутона Start/Stop при 100 км/ч?
Половината нови коли с безключов достъп се крадат за секунди
Китайска гума значително намалява разхода на гориво
Eлектрически SUV надхвърли 1000 км пробег
Крис Сайборг промени позицията си: PFL Tampa може и да не е последната ѝ ММА битка
На този ден: Майк Тайсън се завръща след четири години – и са му нужни само 89 секунди
Мартин Шишеков продължава битката за бронза на Световното в Братислава
„Некоронованият шампион“ на ONE поема към UFC
Влияние на високите летни температури върху функцията на мъжката репродуктивна система
Здравните права на децата ще бъдат във фокуса на форум в Стара Загора
Изкълчване на долната челюст в напреднала възраст – защо се повтаря и как се намества ставата?
Съвременни методи в интервенционалната медицина ще бъдат представени в Русе
Коментари
Напиши коментар04:55 | 10 фев 2018 г.
04:36 | 10 фев 2018 г.
00:08 | 6 фев 2018 г.
22:30 | 5 фев 2018 г.
20:54 | 5 фев 2018 г.
20:50 | 5 фев 2018 г.
20:21 | 5 фев 2018 г.
19:16 | 5 фев 2018 г.
19:13 | 5 фев 2018 г.
18:39 | 5 фев 2018 г.
Напиши коментар