Световният шампион Франция постигна победа с 2:1 над Холандия в среща от Група "А" от Лигата на нациите, която се игра на "Стад дьо Франс" в Париж.

Домакините като цяло заслужено стигнаха до успеха, който обаче не дойде толкова лесно, тъй като и "лалетата" показаха зъби в този мач.

Мбапе даде аванс на домакините в 14-та минута, след като се възползва от прекрасно подаване по земя на Матюиди и от близка дистанция не пропусна да вкара топката в противниковата врата.

В 67-ата минута Кени Тете намери пред малкото наказателно поле Бабел, който изравни резултата и остави холандците в играта.

Все пак обаче Жиру се оказа герой за "петлите" и вкара победното попадение в 75-ата минута на срещата.

Менди центрира за нападателя, който с хубаво воле от наказателното поле не остави шансове на противниковия вратар.

След успеха си Франция е лидер в своята група с актив от 4 точки.

ФРАНЦИЯ - ХОЛАНДИЯ 2:1