Бившата №1 в света Каролин Вожняцки отпадна от силния турнир в Ухан след загуба с 6:7 (10), 5:7 от олимпийската шампионка от Рио 2016 Моника Пуиг (Пуерто Рико).

Първият сет продължи 1 час и 20 минути, като Вожняцки поведе с 3:0, но допусна съперничката й да обърне резултата до 4:3. Датчанката проби за 4:4, а след това пуерториканката спечели подаването на съперничката си в 11-ия гейм и при 6:5 сервираше за сета. Пуиг имаше и сетбол, но го пропусна и се стигна до тайбрек, който бе спечелен с 12:10 от Пуиг.

Във втория сет Вожняцки поведе с 3:1, Пуиг обърна резултата до 4:3, а в 10-ия гейм (5:4) пропусна 3 мачбола. В 12-ия гейм Пуиг се пребори за още 4 мачбола и в крайна сметка след 2 часа и 26 минути затвори двубоя в два сета.