Мария Шарапова отпадна на 1/8-финалите на Откритото първенство на Австралия. Младата представителка на домакините Ашли Барти победи рускинята в трисетова битка след 4:6, 6:1, 6:4 за 2 часа и 25 минути игра.

Развитието в първия сет изобщо не предвещаваше подобен изход на срещата. Маша се държеше много стабилно на корта и с пробив в десетия последен гейм на първата част поведе със сет аванс в резултата.

Във втория сет обаче Барти нямаше проблеми и след пробиви в четвъртия и шестия гейм стигна до изравняване на сетовете. В третия сет Ашли започна ударно и дръпна с 3:0 гейма след два пробива, а силите на Маша стигнаха само да върне един от пробивите.

На 1/4-финалната фаза младата състезателка ще се изправи срещу Петра Квитова, която достигна за първи път до тази фаза на турнира от 2012 година. Тя сложи край на прекрасната серия на представителката на САЩ Аманда Анисимова, която е на 18 години, и я победи след 6:2, 6:1.