Черно море спечели с 3:1 домакинството си от първи кръг на efbet Лига срещу Локомотив (Пловдив). "Моряците" дадоха заявка за много добро представяне през този сезон, показвайки добра игра, с която стигнаха до пълния обрат днес.

Головете за варненци бяха дело на Ндонгала в 30-ата, Иса в 52-ата и Димитър Илиев, който си вкара автогол в 68-ата минута. За "смърфовете" Анте Аралица бе открил резултата в 15-ата минута.

Срещата започна двуостро, като първият гол падна във вратата на домакините. Анте Аралица получи страхотна топка от ъглов удар и отблизо вкара за 1:0.

Постепенно "моряците" наложиха своята игра и много лесно започнаха да стигат до положения пред вратата на съперника.

В 30-ата минута Родриго развинти Петрович на левия фланг, след което пусна страхотна топка в наказателното за Ндонгала, който вкара във вратата на Луков за 1:1.

През втората част момчетата на Илиан Илиев излязоха още по-решителни и само 7 минути им бяха нужни, за да стигнат до пълния обрат. Иса препарира стража на "черно-белите" с много силен шут, правейки 2:1.

Натискът на домакините продължи и в следващите минути те стигнаха до нов гол. След много добре изпълнен свободен удар, Димитър Илиев отклони топката във вратата на своя тим, покачвайки на 3:1.

До края на двубоя нови голове не паднаха, но "моряците" бяха тимът, който може да съжалява повече за това, тъй като имаха няколко прекрасни възможности.

В следващия кръг Черно море гостува на ЦСКА в София. Локомотив пък приема Славия в Пловдив.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 3:1
0:1 Анте Аралица (15)
1:1 Аристоте Ндонгала (30)
2:1 Исмаил Иса (51)
3:1 Димитър Илиев (68 аг)

ЧЕРНО МОРЕ: Иван Дюлгеров, Аристоте Ндонгала, Мартин Минчев, Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Исмаил Иса, Виктор Попов, Патрик Андраде, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Родриго Енрике

ЛОКО ПД: Мартин Луков, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Милош Петрович, Архан Исуф, Парвиз Умарбаев, Бирсен Карагарен, Димитър Илиев, Георги Илиев, Момчил Цветанов, Анте Аралица