Отборът на ЦСКА 1948 постигна трета поредна победа в контролните срещи преди новия сезон в efbet Лига. Играчите на Красимир Балъков надиграха с 1:0 Монтана в мач, игран на базата на националния отбор в Бояна. Единственото попадение бе дело на Андон Гущеров с ефектна задна ножица.

Това бе трета проверка и за двата отбора. “Червените” победиха досега Беласица - 2:0 и Септември (Симитли) - 4:1. Монтана също записа два успеха - 5:0 също над Беласица и 2:0 над Миньор (Перник).

След равностойно начало резултатът бе открит в 16-ата минута. Тогава Андон Гущеров вкара много красиво попадение, реализирайки със задна ножица в наказателното поле. След центриране отляво първо Даниел Младенов пробва акробатично изпълнение, което не сполучи, но топката стигна до нападателя, който се разписа ала Пиола.

В 75-ата минута Денислав Александров можеше да удвои преднината на тима си. Прострелен пас отдясно достигна до крилото, но талантът не успя да преодолее вратаря Орлинов. Малко по-късно Цветомир Тодоров се оказа на чиста позиция за стрелба, но диагоналният му удар бе спасен от стража.

До края на мача така или иначе второ попадение на падна и нямаше положения пред двете врати. Така ЦСКА 1948 записа трети пореден успех и набира скорост в подготовката си. Монтана пък се готви за решителния си бараж за класиране в efbet Лига.