Хърватия удари с 2:0 Нигерия и поведе в Група "D" на Мондиал 2018. Балканците тотално доминираха в мача, не дадоха никакъв шанс на африканците и почти на ходом си взеха победата и трите точки.
Трябва да се отбележи, че хърватите изиграха много умно и тактически правилно мача, като с минимални усилия взеха максимума.
Точен за европейците от дузпа бе Лука Модрич в 71-ата минута, а автогол си набута Охенекаро Етебо (33-ата мин.).
Африканците не показаха почти нищо и определено разочароваха. Така Нигерия е на последно място в групата без спечелена точка, зад Аржентина и Исландия, които имат по един пункт, лидер е Хърватия с пълен актив от три точки.
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/o4qD0Cdw5pU" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>
Срещата в Калининград започна много здраво, с атаки и към двете врати, но с течение на времето двата отбора се "захапаха" в средата на терена и темпото стана леко лежерно.
Първата сериозна възможност дойде в 14-ата минута. Тогава топката се озова пред наказателното поле на Нигерия, където Манджукич с едно докосване пусна към Перишич, който стреля от движение, но над вратата.
Малко по-късно Лука Модрич центрира остро от фаул в наказателното поле на африканците, но там Узохо излезе и улови топката. След половин час игра прехвърчаха искри на терена, но всичко бе решено с жълт картон за Иван Ракитич.
В 32-ата минута Анте Ребич изстреля страхотна тупалка, но топката излезе в ъглов удар. След неговото изпълнение се получи разбъркване в наказателното поле на Нигерия, при което топката се озова между Андрей Крамарич и Охенекаро Етебо, чукна се в крака на Етебо и влетя в мрежата на Нигерия.
Така Хърватия поведе леко щастливо след автогол. В 39-ата минута Ракитич центрира перфектно към Крамарич, който се извиси и стреля с глава, но топката мина над гредата.
Най-доброто положение за Нигерия през това първо полувреме дойде в 45-ата минута. Тогава Иуоби стреля мощно от границата на пеналта, но Ловрен подложи крак и спаси отбора си.
Второто полувреме започна с шанс за африканците. Леон Балогун стреля с глава след центриране от ъглов удар, но топката излезе в аут. Последва и удар на Виктор Моузес, но твърде неточен.
Последваха скучновати минути, в които темпото на игра бе приспивно, а действията се развиваха основно в средата на терена. След час игра Одион Игало се опита да вкара с глава, но Субашич спаси.
Десет минути по-късно Манджукич бе повален в наказателното поле на Нигерия от Уилям Еконг и логично бе свирена дузпа. Зад топката застана Лука Модрич и технично вкара за 2:0.
Това определено реши тази среща и до края не се случи нищо запомнящо се, като хърватите изцяло доминираха и контролираха мача.
Хърватия - Нигерия 2:0
Голмайстори:
1:0 Охенекаро Етебо (33)
2:0 Лука Модрич (71-дузпа)
ХЪРВАТИЯ: Субашич, Вршалко, Стринич, Ловрен, Вида, Ракитич, Модрид, Перишич, Крамарич, Манджукич, Ребич
НИГЕРИЯ: Узохо, Идоуо, Еконг, Балогун, Шеху, Ндиди, Етебо, Микел, Игало, Моузес, Иуоби







Законът за етажната собственост не отговаря на съвременния сграден фонд
Радев: Политици и инфлуенсъри опитват да печелят дивиденти от убийството в Пловдив
Фалит на "Топлофикация София" ще бъде катастрофа, частичната концесия е решение
Пеликаните в "Сребърна" спряха да гнездят, нивото на водата е критично ниско
Путин: Русия не заплашва Япония
Postbank финансира ключовия вятърен парк „Стражица“, ускоряващ енергийния преход и ESG трансформацията на България
Експерти за агресията: Тарикатите са на пиедестал, къде са родителите?
Бойко Ноев за "ЕМКО": Атака срещу оръжейната индустрия на България
Mercedes-AMG готви чудовищен SUV с над 1100 конски сили
Производител на трактори постави рекорд за скорост
Skoda остави Octavia без ръчни скорости на основен пазар
Toyota призна: Не можем да се сравняваме по цени с китайците
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Дейна Уайт не изключва създаването на женска BMF титла
Крауфорд се върна във фитнеса, но не планира завръщане на ринга
Теофимо Лопес разкри защо не подписа със Zuffa Boxing
Промени в мускулната маса с възрастта - какво се случва с тялото ни и как можем да забавим процеса?
Още организации се обявиха против прехвърлянето на Центъра за асистирана репродукция към НЗОК
Как да се справим с кератоза пиларис?
Колко ниско трябва да бъде кръвното налягане след 80-годишна възраст?
Коментари
Напиши коментар00:02 | 17 юни 2018 г.
23:56 | 16 юни 2018 г.
Напиши коментар