Селекционерът на Швейцария Владимир Петкович остана много доволен от драматичната победа с 2:1 над Сърбия на Мондиал 2018.

Галерия

"Трябва да признаем, че мачът беше много интересен, но наистина беше и решителен. След първия ни гол при мен настана еуфория. Беше отличен начин да им вкараме попадение".

След първата част никой не вярваше, че можем да направим такъв обрат. Имаше позитивни и негативни моменти. Изоставахме преди почивката, но запазихме нивото ни".

Най-важното беше, че успяхме да покажем манталитет на победители. Дори при изоставане в резултата, трябва да бъдем позитивни във всеки един двубой. Това беше целта ни, дори в срещата с фаворита Бразилия. Винаги намираме правилната реакция и това е една от най-положителните характеристики в нашия отбор."