Франция постигна невероятна победа с 4:3 над Аржентина в 1/8-финална среща от световните финали в Русия.

"Петлите" сътвориха истински спектакъл и с представянето си в големи периоди от времето показа, че имат огромен потенциал и са способни да направят нещо много сериозно на този форум.

Гризман откри от дузпа в 12-ата минута, а четири минути преди почивката Ди Мария с прекрасен удар от дистанция изравни. Меркадо шокира французите и две минути след полувремето направи обрата в срещата пълен.

Това обаче не пречупи "петлите" и Павар изравни в 57-ата минута, а в следващите десетина минути Франция стигна до два гола на Мбапе - в 63-ата и 67-ата минути.

За Аржентина последното попадение бе дело на Агуеро в продължението.

Срещата започна силно за французите и те създадоха големи неприятности на своя опонент в първите минути.

В 8-ата минута Гризман от дъгата отправи страхотен удар от фаул, който обаче срещна напречната греда.

Две минути след това Мбапе направи за смях френската отбрана и принуди Рохо да го фаулира, а реферът бе безкомпромисен и отсъди дузпа в полза на „петлите”.

Зад топката застана Гризман, който бе безупречен и даде аванс на Франция в резултата.

Броени минути след това Мбапе отново се подигра с френската защита и този път Талиафико го фаулира на границата на наказателното поле.

Зад опасния фаул застана Погба, но ударът му бе доста нескопосан и в крайна сметка не се получи добре.

В 28-ата минута Франция можеше да удвои аванса си. Жиру обаче не успя да овладее едно центриране и топката му се отби в коляното, като позицията му в наказателното поле бе отлична и той бе непокрит.

Аржентина съумя все пак да изравни с гол от нищото след далечна тупалка от над 30 метра на Ди Мария, който възстанови ремито.

Второто полувреме започна по фантастичен начин за Аржентина и в 48-ата минута Меркадо направи обрата в мача пълен.

Меси се завъртя и стреля по посока вратата, а футболистът на „гаучосите” отклони топката и обърка стража на противника.

В 55-ата минута Фасио тръгна да подава към Армани от няколко метра, но стражът се размина с топката и Гризман бе на косъм да се възползва от глупавата грешка. В крайна сметка с общи усилия двамата спасиха попадението.

Две минути след това Павар хвърли френските фенове в екстаз, след като с прекрасен удар от дистанция изненада Армани и го матира, за да изравни резултата.

В 63-ата минута с удар от малък ъгъл, от наказателното поле, Мбапе изпрати топката под плонжа на Армани и така отново върна аванса на французите в резултата и направи драмата още по-голяма. Четири минути след това останал сам срещу вратаря Килиан вкара втория си гол в мача след убийствена контраатака на тима.

Няколко минути след това Жиру отправи хубав удар от близка дистанция, който намери външната част на мрежата.

В 92-ата минута Агуеро вкара за Аржентина след хубав пас на Меси и от близка дистанция успя да реализира.

До самия край на срещата не се стигна до повече попадения и Аржентина отпадна.

ФРАНЦИЯ – АРЖЕНТИНА 4:3
1:0 Гризман 12 дузпа
1:1 Ди Мария 41
1:2 Меркадо 48