Двукратният световен шампион и финалист от Мондиал 2014-а Аржентина е пред отпадане от световните финали. Хърватия срази южноамериканците с 3:0 и си осигури място в следващата фаза с 6 точки. В същото време Аржентина остава само с точка преди последния си мач с Нигерия.
Европейците напълно заслужаваха да спечелят, което направиха с голове на Анте Ребич, Лука Модрич и Иван Ракитич. Лео Меси не направи нищо и финалите са на път да приключат за един от считаните за фаворити отбори.
За Аржентина имаше 3 промени, като Меркадо, Енцо Перес и Маркос Акуня замениха Рохо, Билия и Ди Мария. Гаучосите действаха с трима в защита, а Меси и Агуеро трябваше да вкарват головете. За Хърватия Марсело Брозович се появи вместо Андрей Крамарич.
Първите минути бяха спокойни преди в 5-ата Перишич да се измъкне отляво и да стреля по диагонала. Кабайеро обаче бе подготвен и с плонж отклони в корнер насочената към далечния ъгъл топка. Ъгловият удар не донесе нищо.
Нападенията на Аржентина не се получаваха и хърватите се чувстваха комфортно. В 10-ата минута Върсалко бе изведен в наказателното поле, но не успя да комбинира с Ребич.
Последва отговор и от южноамериканците. Първо Меси не успя да отклони подаване на Меси, а след това удар на Меса бе блокиран от Ловрен. Равностойните действия продължиха, като в 21-ата минута Акуня опита центриране и прати топката върху напречната греда, но за Субашич нямаше проблеми.
В 30-ата минута Гаучосите изпуснаха чисто положение. Агуеро отби една топка, след като защитата и Субашич не се разбраха, но Перес не уцели празната врата. Малко след това пък Манджукич с глава пропусна да открие.
До почивката се стигна до няколко отстри сблъсъка, Ребич получи жълт картон и в последните секунди стреля неточно при една ситуация и това бе всичко за първата част, в която суперзвездата Лео Меси не направи почти нищо и бе доста пасивен.








Практични съвети за драстично намаляване на градския разход
Рецепта за италианския кекс чамбела с праскови
Музика се носи в село Маноле денем и нощем: "Полицаите си затварят очите"
3 растения, които никога да не садите в двора си
Как Сирски води войната: Между военните успехи и критиките за големи загуби
Майката на Бени Бланко го накарала да се омъжи за Селена Гомес
Пенелопе Крус и Оливия Уайлд блестят с впечатляващи визии на червения килим
Кристиано Роналдо разкри трогателния начин, по който винаги носи децата си със себе си
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Citroën сваля цената на Ami срещу отлични оценки
Шефове в BMW искат да направят наследник на M1
Боб Аръм атакува Дейна Уайт: Той е рак за бокса
Израел Адесаня не мисли за отказване: Това не е краят на историята ми
Том Аспинал поднови тренировки, преговаря с UFC за реванш със Сирил Ган
Силва е убеден: Аз съм следващият за титлата в категория перо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар03:49 | 23 юни 2018 г.
13:31 | 22 юни 2018 г.
13:09 | 22 юни 2018 г.
12:44 | 22 юни 2018 г.
12:40 | 22 юни 2018 г.
09:39 | 22 юни 2018 г.
09:33 | 22 юни 2018 г.
09:09 | 22 юни 2018 г.
08:31 | 22 юни 2018 г.
08:30 | 22 юни 2018 г.
Напиши коментар