Испания завърши 1:1 с Швейцария в първия си мач от подготовката на тима преди Световното първенство в Русия. “Ла Фурия” бе по-активният отбор на “Естадио де ла Керамика” във Виляреал, но многото пропуски пред вратата на гостите не позволиха на тима да спечели срещата. Алваро Одриосола вкара прекрасен гол в 29-та минута, а в средата на второто Рикардо Родригес изравни след груба грешка на Давид де Хеа.

Втората и последна приятелска среща на испанците ще бъде срещу Тунис на 9 юни, а първият мач на тима от Мондиал 2018  е срещу Португалия на 15 юни.

Очаквано испанците поеха контрола върху срещата от първата минута и само след 120 секунди игра Тиаго Алкантара пробва късмета си с удар от границата на наказателното поле. В 21-та минута пък Давид Силва намери от воле една топка и стреля по диагонала, но топката мина на сантиметри от страничната греда.

Логичното се случи в 29-та минута. Алваро Одриосола дебнеше на границата на наказателното поле и намери много хубаво от воле една изчистена топка. Десният защитник стреля в далечния ъгъл и не остави никакви шансове на Ян Зомер за 1:0. До края на полувремето Андрес Иниеста можеше да удвои резултата, но Зомер успя да спаси.

Капитанът на Испания Иниеста бе близо до гола и в 52-та минута. Халфът на Испания стреля от границата на наказателното поле, а топката облиза страничната греда. Малко след това сантиметри не достигнаха на Диего Коста да засече със задна ножица центриране отдясно. Миг по-късно Жорди Алба стреля от воле, но в аут.

Противно на логиката в 62-та минута Швейцария изравни. Стефан Лихтщайнер стреля без подготовка с левия крак към далечния ъгъл. Давид де Хеа се опита да улови топката, но я изпусна. А от голлинията Рикардо Родригес нямаше как да сбърка и направи 1:1.

До края играта се водеше почти изцяло пред вратата на гостите. Силно включване от пейката направи Марко Асенсио, който раздвижи играта по левия фланг. В 82-та минута пък десният халф Лукас Васкес изскочи сам срещу Зомер, но вратарят на швейцарците скъси бързо ъгъла и отрази. В 86-та минута Тиаго стреля с плонж от точката за дузпата, но не успя да отправи точен удар.

Натискът на испанците не спираше и в 91-та минута Начо удари греда с прекрасен фалцов удар от ъгъла на наказателното поле. Малко след това защитникът на Реал Мадрид засече с глава центриране от ъглов удар, но прати топката отново от грешната страна на гредата .

Испания - Швейцария 1:1

1:0 Алваро Одриосола 29’

1:1 Рикардо Родригес 62’

Испания: Де Хеа, Одриосола (70 - Начо), Пике, Аспиликуета, Алба (78 - Монреал), Коке, Алкантара, Аспас (46 - Васкес), Силва (60 - Асенсио), Иниеста (55 - Саул), Коста (60 - Родриго)

Швейцария: Зомер, Родригес (78 - Мубандж), Аканджи, Шер (46 - Джуру), Лихтщайнер (63 - Ланг), Бехрами (63 - Фернандес), Закария, Цубер, Джемайли (46 - Емболо), Шакири, Сеферович (46 - Дърмич)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/JlKMuMoJh9w" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>