Полузащитникът Блес Матюиди заяви, че достигането на Франция до финала на футболния Мондиал 2018 е негова сбъдната детска мечта. Той допълни, че в Русия ще бъде последното му участие на Световно първенство.
"Да играя на финал на Световно първенство е сбъдната детска мечта. Трофеят е толкова близо, че вече сякаш мога да я докосна. Това е мачът на нашия живот. Всички мечтаят да бъдат в такава ситуация. Сега трябва да превърнем тази мечта в реалност и да вземем Световната купа", каза 31-годишният халф.
"Трябва да покажем нивото, което поддържахме в предишните мачове от елиминациите. Важно е да бъдем концентрирани на терена и да не допускаме в опасна близост до нашата врата атакуващите футболисти на Хърватия. А те имат достатъчно много от тях", допълни той.
"В настоящия момент съм в групата от основните футболисти на Франция и затова не ми се иска да се отказвам от националния отбор. Да, младите напират. Разбирам, че това за мен ще бъде последното Световно първенство. Честно казано не знам какво ще стане на финала. Трудно е да се каже дали ще спечелим, или не. Аз вероятно ще играя. Още ми е трудно да го повярвам. Винаги ще помня този момент. За мен е чест, че съм част от този отбор и с гордост нася фланелката на Франция", каза още Матюиди.







Правосъдният министър: Ще обжалвам отказа да се образува дисциплинарно дело срещу Сарафов
Назначиха нов началник на Дирекцията за национален строителен контрол
В "Денят ON AIR" днес от 19:15 часа: Политически акт ли е свалянето на охраната на Борисов и Пеевски
"Добруджа" шокира "Славия" и мечтае за оцеляване
Убиха мъж с метална тръба в Монтана, трима са задържани
Русия ще продължи да модернизира ядрените си сили, задава се "Сармат"
Черепът на средновековна светица беше откраднат от църква в Чехия
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар