Полузащитникът Блес Матюиди заяви, че достигането на Франция до финала на футболния Мондиал 2018 е негова сбъдната детска мечта. Той допълни, че в Русия ще бъде последното му участие на Световно първенство.
"Да играя на финал на Световно първенство е сбъдната детска мечта. Трофеят е толкова близо, че вече сякаш мога да я докосна. Това е мачът на нашия живот. Всички мечтаят да бъдат в такава ситуация. Сега трябва да превърнем тази мечта в реалност и да вземем Световната купа", каза 31-годишният халф.
"Трябва да покажем нивото, което поддържахме в предишните мачове от елиминациите. Важно е да бъдем концентрирани на терена и да не допускаме в опасна близост до нашата врата атакуващите футболисти на Хърватия. А те имат достатъчно много от тях", допълни той.
"В настоящия момент съм в групата от основните футболисти на Франция и затова не ми се иска да се отказвам от националния отбор. Да, младите напират. Разбирам, че това за мен ще бъде последното Световно първенство. Честно казано не знам какво ще стане на финала. Трудно е да се каже дали ще спечелим, или не. Аз вероятно ще играя. Още ми е трудно да го повярвам. Винаги ще помня този момент. За мен е чест, че съм част от този отбор и с гордост нася фланелката на Франция", каза още Матюиди.







ЕС затяга техническите прегледи с нови екостандарти
Йотова: Истинската наука се прави тихо и далеч от прожекторите
Централна емисия
Централна емисия
С колко ракети остана Иран?
Велислав Величков: Няма “наше” или “ваше” НС, то е на всички граждани
Офицер от КГБ, манипулатор: Какви са отношенията между Путин и Тръмп?
И Йотова нахъса DARA: Вярваме в успеха, мило момиче
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Злати Чуканова и Викторио Илиев на четвъртфинал в Сърбия
Андреа Нисева ще се бори за европейското злато в Самоков
Християн Георгиев с бронз от Европейското по таекуондо
Станка Златева поздрави Георги Мърков-младши след европейската титла в Самоков
Метформинът действа вероятно основно в червата
Имунизационна стратегия след първата година – надграждане и устойчивост на имунитета
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар