Дания победи Перу с 1:0 в двубой от Група С на световното първенство, игран на стадион "Мордовия Арена.

Двата отбора изиграха много динамичен мач, демонстрирайки огромно желание за триумф. В крайна смета обаче футболистите на селекционера Аге Харейде стигнаха трудно до трите точки с гол на Юсуф Поулсен в 59-ата минута. В края на първата част пък Кристиан Куева от Перу пропусна дузпа.

Така Дания вече има 3 пункта в актива си, колкото има и Франция, след като по-рано днес "петлите" победиха Австралия с 2:1.

Двубоят започна с леко предимство за южноамериканците. В 8-ата минута Йошимар Йотун проби през няколко футболиста на Дания и отправи страхотен удар от около 30 метра в центъра на вратата. Каспар Шмайхел обаче също демонстрира отличните си способности и спаси.

В 13-ата минута Андре Карийо се промъкна на дрибъл до границата на наказателното поле и шутира към долния ляв ъгъл, но Шмайхел се справи също толкова добре със спасяването.

Постепенно датчаните влязоха в ритъм и започнаха по-често да играят с топката, но така и не стигаха до нещо опасно пред вратата на южноамериканците.

В 27-ата минута Томас Дилейни пое прекрасен извеждащ пас в и шутира мощно от дистанция. Ударът му премина на сантиметри от напречната греда.

В 39-ата минута Ласе Шьоне нанесе първи точен удар за Дания в мача след добавка при рикоширала топка от пряк свободен удар.

В 44-ата минута Кристиан Куева падна в наказателното поле на датчаните, гамбийският рефер Бакари Гасама спря играта и се консултира със системата ВАР. Нападателят се нагърби с отговорността, но не успя да преодолее вратаря от точката на дузпата. Така първото полувреме завърши без голове.

През втората част двата отбора продължиха да търсят устремено гола. В 52-ата минута Йенс Ларсен овладя отскочила топка, възползва се от празното пространство пред себе си и отправи изстрел към вратата от дистанция, който обаче премина високо над напречната греда.

В 57-ата минута Едисон Флорес се оказа на правилното място в наказателното поле след точно подаване и отправи удар, който обаче премина малко встрани от дясната греда.

В 59-ата минута Дания поведе с 1:0. Юсуф Поулсен бе точен за "червения динамит". Кристиан Ериксен изведе по прекрасен начин футболиста, който хладнокръвно прати топката във вратата.

В 69-ата минута Алберто Родригес пропиля огромен шанс, достигайки до перфектно центриране от крилото. Футболистът изстреля топката с глава, но кълбото мина встрани от лявата греда.

В 79-ата минута Паоло Гереро бе близо до гола. Нападателят получи добро подаване в пеналтерията и стреля, но малко встрани от дясната греда.

В 84-ата минута Джеферсън Фарфан получи прецизно ниско подаване в наказателното поле, овладя го и шутира към вратата, но Шмайхел улови без затруднения.

В 86-ата минута Кристиан Ериксен прибра чудесен пас в наказателното поле, но вратарят се справи добре с отразяването на последвалия му удар.

Перу - Дания 0:1

Голмайстор: Юсуф Поулсен (59)

Перу: Галесе, Адвинчула, Йотун, Карийо, Куева, Рамос, Родригес, Тапиа, Трауко, Фарфан, Флорес (Гереро 62')
Селекционер: Рикардо Гарека

Дания: Шмайхел, Далсгаард, Дилейни, Ериксен, Йоргенсен, Квист (Шьоне 36'), Кристенсен, Кяер, Ларсен, Поулсен, Систо (Брайтвайте 67')
Селекционер: Аге Харейде