"Това е всичко, което направиха тези момчета. И мисля, че те напълно заслужиха да се приберат с медали на гърдите", заяви Роберто Мартинес след успеха с 2:0 над Англия в мача за третото място на Мондиал 2018. Той добави, че е повече от щастлив.
"Преди мача момчетата говореха, че искат да направят Белгия щастлива и го сториха. Белгия има най-доброто си класиране изобщо във футбола. Никога не съм виждал този отбор да играе така добре, както го направиха на Световното", добави той.
Попитан дали е по-лесно, когато в отбора е пълно с таланти, 45-годишният испанец отговори: "Талантът може да те отведе до някъде, но този отбор няма нужда повече да се концентрира единствено върху талантите си, ако иска да постига още успехи. Ако комбинираш работата, ентусиазмът и талантите, може да постигнеш нещо. Смятам, че можем само да се гордеем постигнатото на това първенство."
"Лошо е да отстъпиш на полуфинала, когато си бил на една крачка от мача за титлата. Но е хубаво да се върнеш с победа от Световното. Опитахме се от самото начало да контролираме мача, но играчите бяха с натрупана умора и в един момент наистина се наложи да предадем инициативата. Не останахме докрай концентрирани и Англия беше по-добрият отбор през второто полувреме. И когато те навлизаха на скорост в нашата половина, се изискваха невероятни усилия, концентрация, за да ги спрем".
"На това Световно първенство имаме 10 човека, които са вкарали голове. Това показва, че при нас всеки може да замести другия. И с това постижение подобрихме рекорда на Франция и Италия, които са далеч по-успешни нации от Белгия. Но мисля, че най-голямото ни постижение е, че станахме голям отбор. Тези момчета искаха да станат отбор, а никой от тях не говореше за себе си."
"Тръгваме си от това първенство, пълни с невероятни емоции. За себе си не искам да говоря, само ще кажа, че мачовете на националните отбори са нещо уникално. Истинска привилегия е, че станах част от този отбор, който направи най-добрите резултати за страната", завърши Роберто Мартинес.







5 неща, които трябва да знаете за Симеон Наковски преди дебюта му на SENSHI 33
Задържаха 36-годишен карловец за масовото отравяне на лешояди в Стара планина
Съдът остави в ареста бившия полицай, обвинен за бруталното убийство в Съединение
3 китайски зодии ще "плуват" в богатство и успех от 24 август 2026 г.
Сърбия не е поискала помощ от Европа, преди да приеме руския Ил-76
Антидрон системи, закупени от България, не могат да защитят границите
Бившият полицай остава в ареста, убитият в Съединение влязъп с брадва да краде
Неудобната истина зад арестите за "Северен поток": Германия може да е големият губещ
Китайското AUDI вече се продава в Европа
Италиански град забрани велосипедите
Mercedes-Benz се връща на пазара на таксита в Германия
10 впечатляващи BMW-та, които не стигнаха до серийно производство
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Бо Никал иска първо битка с Хамзат Чимаев в UFC
Андреа Стоева и Владимир Тодоров излизат днес на Световното по джудо за кадети
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
АПАЗ се обяви против практиката пациенти да осигуряват кръв, за да бъдат оперирани
Билкови репеленти срещу насекоми, 2
МЗ представи новия модел за здравна реформа: ЦАР остава самостоятелен, РЗИ стават дирекции към министерството
Коментари
Напиши коментар23:11 | 14 юли 2018 г.
22:41 | 14 юли 2018 г.
Напиши коментар