"Това е всичко, което направиха тези момчета. И мисля, че те напълно заслужиха да се приберат с медали на гърдите", заяви Роберто Мартинес след успеха с 2:0 над Англия в мача за третото място на Мондиал 2018. Той добави, че е повече от щастлив.
"Преди мача момчетата говореха, че искат да направят Белгия щастлива и го сториха. Белгия има най-доброто си класиране изобщо във футбола. Никога не съм виждал този отбор да играе така добре, както го направиха на Световното", добави той.
Попитан дали е по-лесно, когато в отбора е пълно с таланти, 45-годишният испанец отговори: "Талантът може да те отведе до някъде, но този отбор няма нужда повече да се концентрира единствено върху талантите си, ако иска да постига още успехи. Ако комбинираш работата, ентусиазмът и талантите, може да постигнеш нещо. Смятам, че можем само да се гордеем постигнатото на това първенство."
"Лошо е да отстъпиш на полуфинала, когато си бил на една крачка от мача за титлата. Но е хубаво да се върнеш с победа от Световното. Опитахме се от самото начало да контролираме мача, но играчите бяха с натрупана умора и в един момент наистина се наложи да предадем инициативата. Не останахме докрай концентрирани и Англия беше по-добрият отбор през второто полувреме. И когато те навлизаха на скорост в нашата половина, се изискваха невероятни усилия, концентрация, за да ги спрем".
"На това Световно първенство имаме 10 човека, които са вкарали голове. Това показва, че при нас всеки може да замести другия. И с това постижение подобрихме рекорда на Франция и Италия, които са далеч по-успешни нации от Белгия. Но мисля, че най-голямото ни постижение е, че станахме голям отбор. Тези момчета искаха да станат отбор, а никой от тях не говореше за себе си."
"Тръгваме си от това първенство, пълни с невероятни емоции. За себе си не искам да говоря, само ще кажа, че мачовете на националните отбори са нещо уникално. Истинска привилегия е, че станах част от този отбор, който направи най-добрите резултати за страната", завърши Роберто Мартинес.








Обедна емисия
AI агенти в екипа: От еуфория към измерими резултати за софтуерните компании
Анна Кендрик ще режисира "Скандалният живот на Евелин Хюго"
Демерджиев за Мавродиев: Може да ни насочи по много случаи
Йотова назначи Георги Воденски за посланик в Казахстан и Киргизката република
Шофьорът, заловен с 5,95 промила алкохол и кокаин, получи 8 месеца затвор
По-скъп от Apple: Ferrari пусна лаптоп с изкуствен интелект
Subaru показа хибридно комби с разход 5,3 л/100 км
BYD предизвика европейския премиум в родината му
GR Corolla тества технология от бъдещето на пистата
Почина големият треньор по борба Николай Минчев
Роджър Грейси: Надявам се жиу-жицу никога да не стане олимпийски спорт
Джош Хокит предизвика Алекс Перейра: „Алекс Перейра, искам да направя „чама“ на майка ти“
Сирил Ган привлече шампиони на GLORY за подготовката си срещу Алекс Перейра
Азбука на обривите в детска възраст
Как да се подготвим за бременност през лятото?
Бял равнец – лечебната билка за рани, спазми и храносмилателни проблеми
6 любопитни факти за функциите на окосмяването при човека
Коментари
Напиши коментар23:11 | 14 юли 2018 г.
22:41 | 14 юли 2018 г.
Напиши коментар