Полша изпусна аванс от два гола и завърши 2:2 срещу Чили в предпоследната си контрола преди Мондиала.

На стадиона в Познан домакините поведоха с 2:0 след два бързи гола през първото полувреме.

В 30-ата минута Роберт Левандовски вкара 53-ия си гол с националния екип след пас на Гжегож Криховяк, а 4 минути по-късно Пьотр Зелински удвои след подаване на Камил Гросицки.

Южноамериканците, които не успяха да се класират за Русия, не се предадоха и Диего Валдес върна интригата в 38-ата минута след попадение с глава.

След почивката Чили стигна и до равенство, когато в 58-ата минута Мийко Алборнос реализира след корнер. Като цяло сблъсъкът беше равностоен и равенството бе съвсем закономерно.

Полша приема Литва в последния си подготвителен мач, след което открива кампанията си на световните финали с мач срещу Сенегал на 19-и юни в Москва.