Най-добрият голмайстор в българското първенство през настоящия век - Мартин Камбуров, ще става баща. 39-годишният нападател очаква първото си дете от приятелката си Гергана Парпарова, пише "24 часа".
Така за Камбуров предстои изключително значим момент в личния живот през 2020-а. В професионален план стана за 6-и път голмайстор в българския шампионат и продължи уверено да върви към счупване на рекорд, който едва ли някой е очаквал да бъде подобрен.
През изминалия сезон нападателят се разписа 18 пъти за Берое. По този начин Камбуров натрупа общо 237 попадения в елита.
Пред него във вечната ранглиста на реализаторите е единствено легендарният Петър Жеков. Той има на сметката си 253 гола за Берое и ЦСКА.
Камбуров вече подписа договор с абсолютния новак в най-високото ниво на българския футбол - ЦСКА 1948. С екипа на този отбор роденият в Свиленград нападател ще преследва рекорда на Жеков.
Мартин се е разписвал в първенството за “Ботев” (Пд), “Спартак” (Пл), “Локо” (Пд), “Локо” (Сф), ЦСКА и “Берое”.
На вече определено зрялата си футболна възраст той продължава да е основна заплаха за вратарите у нас.







Три зодии ще се къпят в пари в седмицата от 15 до 21 декември
Чести грешки, които допускаме при носенето на парфюм
Десетте най-малко посещавани държави в света
Какво представляват Социалните предприятия за хора с увреждания?
Древно езеро, изчезнало преди 100 000 години, се появи отново
Археолози откриха огромна подводна структура край Франция
Експерти изследват слънчевото магнитно поле с помощта на AI
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Роберта Хаджийска на полуфинал в Киенбаум
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар13:20 | 24 апр 2024 г.
15:39 | 16 юли 2020 г.
10:53 | 16 юли 2020 г.
08:34 | 16 юли 2020 г.
Напиши коментар