Милан си тръгна с 2:0 от гостуването си на Шамрок Роувърс и се класира за третия кръг на квалификациите в Лига Европа. “Росонерите” стигнаха до успеха след голове на Златан Ибрахимович (23) и Хакан Чалханоглу (67). Дебют за Милан записаха Браим Диас и Сандро Тонали, които се появиха на терена в последните минути.

Следващата седмица, на 24 септември, “росонерите” ще играят на “Сан Сиро” срещу норвежкия Будьо/Глимт, който победи с 3:1 у дома Жалгирис.

“Росонерите” не оставиха съмнения в по-високата си класа, въпреки че първото положение бе за домакините. В 14-та минута Грийн стреля опасно от границата на наказателното поле, но Джанлуиджи Донарума спаси.

В 23-та минута Милан поведе след хубав гол на Ибрахимович. Шведът и Чалханоглу разсякоха защитата на домакините след хубаво двойно подаване, а нападателят с прецизен удар в близкия ъгъл направи 1:0. Малко след това Саму Кастийехо бе близо до втория гол, като преодоля вратаря на ирландците, но защитник успя да избие от голлинията.

До края на първото полувреме Милан изгради още няколко добри атаки, но Ернандес и Калабрия не успяха да нанесат добър удар.

В началото на второто полувреме Милан можеше да реши всичко с изящно изпълнение на Чалханоглу. Турчинът засече едно центриране със задна ножица, но топката се отби в гредата. В 67-та минута Чалханоглу все пак направи 2:0. Постепенно нападение на “росонерите” намери около точката на дузпата Салемакерс, който с гръб към вратата върна на Чалханоглу. Халфът стреля мощно под гредата от границата на наказателното поле и удвои резултата за тима си.

Шамрок Роувърс - Милан 0:2 0:1 Златан Ибрахимович 23’ 0:2 Хакан Чалханоглу  67’

Шамрок Роувърс: Манус, О’Брайън, Лопес, Грейс, Фин, Макенеф, О’Нийл (70 - Уотс), Байрън, Фаруджия (83 - Кавана), Бърк, Грийн (87 - Уилямс)

Милан: Донарума, Калабрия, Кяер, Габия, Ернандес, Кесие, Бенасер (84 - Тонали), Кастийехо, Чалханоглу (83 - Диас), Салемакерс (74 - Крунич), Ибрахимович