Милан постигна втората си победа в Серия А - 2:0 като гост на Кротоне. “Росонерите” стигнаха до успеха след голове на Франк Кеси от дузпа в края на първото полувреме и на новото попълнение Браим Диас (50).

Тимът на Стефано Пиоли отново бе без Златан Ибрахимович, който бе изолиран заради коронавирус. Контузия през второто полувреме пък получи Анте Ребич, който остава под въпрос за гостуването на португалския Рио Аве в четвъртък в плейофите на Лига Европа. Кротоне пък записа второто си поражение от началото на сезона.

Милан започна убедително срещата и още в началните минути стражът на домакините отрази опасни удари на Хакан Чалханоглу и Браим Диас.

В 20-та минута Симон Кяер разтресе напречната глава, след като засече с глава центриране на Чалханоглу от ъглов удар.

В добавеното време на първата част Милан получи дузпа. Анте Ребич бе изведен зад защитата на домакините и беше фаулиран от Лука Мароне. Франк Кеси не трепна от бялата точка и направи 1:0.

“Росонерите” решиха всичко в началото на второто полувреме, когато Чалханоглу се пребори за една топка на тъча, разигра на двойно със Салемакерс, но от крака на Чигарини топката отиде към Браим Диас. Испанецът отблизо само я отклони за първото си попадение с екипа на Милан.

Малко след това Ребич получи контузия в лакътя и напусна преждевременно терена. До края “росонерите” владееха инициативата и стигнаха до втората си поредна победа в Серия А.

Кротоне - Милан 0:2
0:1 Франк Кеси 45+2’-д
0:1 Браим Диас 50’

Кротоне: Кордас, Магаян, Мароне, Големич, Чигарини, Месиаш, Дзанелато (46 - Енрике), Молина (83 - Рисполи), Перейра (72 - Реца), Сими, Драгуш (72 - Вулич)

Милан: Дж. Донарума, Ернандес, Габия, Кяер, Калабрия, Диас, Кеси, Тонали (63 - Бенасер), Чалханогли, Салемакерс (63 - Кастийехо), Ребич (57 - Коломбо)