Реал Мадрид постигна втората си поредна победа в Ла Лига, след като надигра с 1:0 у дома Валядолид. Тимът на Зинедин Зидан стигна до трите точки след гол на резервата Винисиус в 65-та минута, а освен това Каземиро и Лука Модрич имаха нещастието да ударят по веднъж гредата.

Гостите също имаха своите шансове, но удари на Вайсман бяха отразявани от Тибо Куртоа. Белгиецът не случайно получи наградата за Играч на мача. Така след три изиграни мача и актив от 7 точки Реал Мадрид дели първата позиция с отборите на Хетафе, Валенсия и Виляреал. Валядолид пък се смъкна под чертата - 18-та позиция с 2 точки от първите си четири мача.

Реал Мадрид започна по-активно срещата и в началните минути хората на Зинедин Зидан имаха няколко прекрасни възможности да поведат. В 10-та минута Йович центрира от лявото крило и намери Марсело, чийто удар бе отразен. Федерико Валверде пък намери топката от въздуха, но вратарят на гостите успя да избие със страхотен рефлекс.

Малко след това Валверде центрира към Лука Йович, чийто удар не попадна в очертанията на вратата. В края на първото полувреме Йович отново изскочи на позиция, този път след подаване на Модрич. Сърбинът обаче отново прати топката над целта.

Началото на второто полувреме бе драматично, след като минути след подновяването на играта Каземиро тресна гредата. Отново Йович бе замесен в ситуацията, след като негов удар с глава бе отразен от Хименес. Каземиро опита да добави топката, но я прати в напречната греда.

Най-доброто положение на Валядолид бе в 54-та минута, когато при бърза контраатака Вайсман бе оставен непокрит на границата на наказателното поле. Нападателят стреля силно в долния десен ъгъл на Куртоа, който обаче се разтегна и със сетни усилия изби.

Реал стигна до гола в 65-та минута, когато резервата Винисиус се възползва от подаване на защитник на гостите Бруно Гонсалес. Последният опита да избие топката пред крака на Бензема, но вместо това изведе Винисиус на метри от Хименес. Младият бразилец не сбърка и реализира от близка дистанция. Валядолид отговори с хубав удар на Вайсман под гредата, който бе отразен от Куртоа.

Малко след това Бензема и Винисиус изскочиха сами срещу един защитник на гостите, но подаването на французина бе много слабо и и Винисиус не можа да отправи качествен удар. В 82-та минута гредата отново помогна на гостите, след като Лука Модрич отправи хубав удар, но имаше нещастието да види как топката се отбива в страничния стълб. В добавеното време на срещата Винисиус надбяга защитата на гостите, но останал сам срещу Хименес стреля много слабо в ръцете му.

Реал Мадрид - Валядолид 1:0
1:0 Винисиус 65’

Реал Мадрид: Куртоа, Одриосола (57 - Карвахал), Варан, Рамос, Марсело, Каземиро, Валверде, Модрич, Иско (57 - Асенсио), Бензема (87 - Майорал), Йович (57 - Винисиус)

Валядолид: Хименес, Гарсия, Санчес, Гонсалес, Ервиас, Мичел (87 - Ямик), Феде (64 - Андре), Плано, Ореяна (64 - Кике), Рубио (74 - Наваро), Вайсман (74 - Вия)