Борусия Дортмунд отнесе с 4:0 Фрайбург у дома и постигна втората си победа в Бундеслигата. Вестфалци отговориха по най-добрия начин за изненадващата загубата в предишния кръг и въпреки че Ерлинг Холанд вкара два гола, големият герой бе Джовани Рейна. Младият американец беше архитект и на трите попадения на тима си и бе изпратен на крака от местните фенове при смяната си в 80-та минута.

Рейна започна с асистенциите в 31-та минута, когато изведе в коридор Холанд. Емре Джан вкара за 2:0 малко след почивката, засичайки с глава центриране на американеца от ъглов удар, а 66-та минута Холанд добави втория си гол в мача след нов хубав пас на младока. В добавеното време на срещата и Холанд показа, че може да подава, за да асистира на Феликс Паслак за четвъртия гол в мача.

Така Борусия Дортмунд към момента е на второ място в класирането с актив от 6 точки след първите си два мача. Фрайбург пък записа първата си загуба от началото на сезона и засега е на 11-та позиция с 4 точки.

“Жълто-черните” започнаха комфортно срещата и въпреки почти непрестанния дъжд, контролираха успешно нещата. Началният натиск не даде особен резултат, но в 31-та минута Ерлинг Холанд даде началото на головото шоу.

Норвежецът бе изведен по прекрасен начин от Джовани Рейна и с хубав удар по диагонала направи 1:0. Малко след това американецът проби през центъра и от границата на наказателното поле прати топката на сантиметри от страничната греда.

До края на първата част Борусия опита да реши мача, но в 38-та минута Матс Хумелс не успя да вкара от близко разстояние, а нов удар на Холанд по диагонала мина встрани от вратата.

Второто полувреме започна по мечтан начин за домакините и само две минути след подновяването на играта Дортмунд вкара втори гол. Рейна центрира от ъглов удар, а Емре Джан бе изпуснат от защитниците на гостите и с глава прати топката под гредата - 2:0.

В 66-та минута Джовани Рейна показа невероятния си талант с трета асистенция в мача. Американецът матира защитата на гостите с нов прекрасен извеждащ пас към Холанд, който с мощен удар под гредата вкара трети гол за тима си.

В 78-та минута Холанд бе близо до хеттрик. Холандецът стреля мощно от границата на наказателното поле, но топката мина покрай вратата. В добавеното време на срещата при нова бърза контраатака Холанд и още двама негови съотборници останаха сами срещу вратаря на гостите. Холанд подаде на Феликс Паслак, който на празна врата реализира за крайното 4:0.

Борусия Дортмунд - Фрайбург 4:0
1:0 Ерлинг Холанд 31'
2:0 Емре Джан 47’
3:0 Ерлинг Холанд 66’
4:0 Феликс Паслак 90+4'

Борусия Дортмунд: Хитц, Джан, Хумелс, Аканджи, Мюние (84 - Паслак), Гереро (84 - Шулц), Витсел, Белингам (71 - Дилейни), Рейна (80 - Рейнер), Ройс (71 - Бранд), Холанд

Фрайбург: Мюлер, Хайнц, Линхарт, Гулде (55 - Шлотербек), Гюнтер, Хьофлер, Сантамария, Шмид (84 - Кюблер), Хьолер (55 - Юнг), Салай (55 - Грифо), Петерсен (55 - Куон)