Англия победи на “Уембли” Белгия с 2:1 и оглави Втора група от Първата дивизия на турнира Лига на Нациите. Момчетата на Гарет Саутгейт успяха да изковат победата, въпреки че изоставаха с 0:1 в резултата.

Ромелу Лукаку даде аванс на гостите от дузпа в 16-та минута, а Маркъс Рашфорд изравни също от бялата точка с 39-та. След почивката Мейсън Маунт донесе ценната победа след куриозен гол в 64-та минута. Така след 3 изиграни мача Англия вече е на първото място със 7 точки, с една повече от Белгия. Дания (1) и Исландия (0) играят по-късно тази вечер в Рейкявик.

Гарет Саутгейт изненада мнозина, като пуска в титулярния си състав трима футболисти, чиято титулярна позиция е десен бек - Кайл Уокър, Киърън Трипиър и Трент Александър-Арнолд. Разбира се, разположени на не чак толкова привични позиции. Хари Кейн пък остана на резервната скамейка, заради контузия, които получи във вчерашната тренировка, а намиращият се в прекрасна форма Джак Грийлиш също не започна като титуляр.

Иначе на терена белгийците изпратиха много силно първо полувреме, като в 11-та минута гол на Караско беше отменен заради засада. Малко след това “червените дяволи” все пак поведоха. Дайър спъна в наказателното си поле Лукаку и таранът хвана здраво топката в ръцете си. Голмайсторът на Интер насочи кълбото неспасяемо в мрежата. Любопитното бе, че това е първият гол, който Англия получава в последните си 6 мача.

В 39-та минута Англия успя да изравни, също от дузпа. При центриране в наказателното поле Мюние задържа Хендерсън. Реферът показа бялата точка, а Рашфорд нямаше никакви колебания с удара си от бялата точка - 1:1.

Малко след това Белгия имаше шанс да вкара втори гол, като Караско се измъкна на ръба на засадата, но стреля много неточно по диагонала.

След почивката играта бе равностойна, като първи шанс за гол имаха англичаните. В 56-та минута Доминик Калвърт-Люин засече хубаво центриране с глава, но топката мина на сантиметри от вратата. Така се стигна до 65-та минута, в която “Трите лъва” поведоха след странен гол.

Мейсън Маунт си намери позиция за стрелба в наказателното поле, стреля по диагонала и топката се отклони в тялото на Алдервайрелд. Последва много хубава парабола и кълбото влезе в сглобката зад Симон  Миньоле - 2:1.

Седем минути по-късно Караско отново излезе на позиция и стреля опасно към вратата зад Пикфорд, но топката мина на сантиметри от вратата.

Англия - Белгия 2:1
0:1 Ромелу Лукаку 16’-д
1:1 Маркъс Рашфорд 39’-д
2:1 Мейсън Маунт 64’

Англия: Пикфорд, Александър-Арнолд (65 - Джеймс), Уокър, Дайър, Магуайър, Трипиър, Райс, Хендерсън (65 - Филипс), Маунт (89 - Санчо), Рашфорд, Калвърт-Люин (65 - Кейн)

Белгия: Миньоле, Алдервейрелд, Денойер, Боята, Мюние, Кастане, Витцел, Тилеманс, Де Бройне (73 - Весхарен), Караско (83 - Доку), Лукаку