Барселона постигна третата си поредна победа в Група G на Шампионската лига, след като надигра неочаквано трудно с 2:1 на “Ноу Камп” Динамо Киев. Украинците пристигнаха с втория си отбор в каталунската столица заради бума от заразени с коронавирус в тима, но хората на Роналд Куман отново не показаха нещо специално.

Лионел Меси даде аванс на Барса в 5-та минута от дузпа, а в следващите две атаки Педри удари греда, а Гризман изпусна на празна врата. В началото на второто полувреме гол на гостите бе отменен, а в 65-та минута Жерар Пике вкара втори гол за Барса. В 75-та минута Виктор Циганков намали за Динамо, но украинците нямаха сили за повече. Голям мач за тима направи 18-годишният Руслан Нещерет, който спаси няколко страхотни положения.

Така след първите си три мача в групата Барселона има пълен актов от 9 точки, с 3 повече от втория Ювентус, който надигра с 4:1 като гост Ференцварош. Унгарците и Динамо Киев имат по 1 точка от първите си три мача.

Динамо Киев пристигна в Барселона без 13 футболисти, които се възстановяват от коронавирус. Което пък даде възможност на 18-годишния вратар Руслан Нещерет да покажа страхотния си талант. Лео Меси пък изведе каталунците в своя мач номер 150 в евротурнирите.

Именно Меси поведе съотборниците си, след като си изработи дузпа още в 4-та минута, когато бе фаулиран от Денис Попов. Аржентинецът изпълни без грешка наказателния удар и направи 1:0. Това бе 15-тият гол от дузпа на Лео в Шампионската лига и продължи традицията си да бележи само от бялата точка от началото на сезона.

Силното начало на Барса продължи и в следващите минути като по чудо не падна втори гол. Младокът Педри бе на сантиметри от ново попадение, след като от чиста позиция стреля в горната греда, а след това топката тупна на голлинията. Нещерет направи първото си спасяване малко след това след хубав удар на Ансу Фати, а Антоан Гризман изпусна на празна врата.

В 18-та минута Нещерет отрази страхотен удар на Меси. Последва равностойна игра, а в 35-та минута Буялский бе изпуснат и прати топката с глава към вратата, но Тер Стеген също показа класа. До края на полувремето Барса контролираше нещата, но нов гол не падна.

Втората част започна с пропуск на гостите, след като в 46-та минута Циганков изскочи сам срещу Тер Стеген, но германецът отрази. При последвалия ъглов удар Кеджиора успя да вкара топката във вратата. Голът обаче бе отменен, тъй като при центрирането кълбото бе напуснало пределите на терена.

Последваха нови блестящи изяви на Нещерет. Дебютантът в Шампионската лига успя да отрази страхотен удар на Меси от фаул. В 64-та минута Сержи Роберто бе оставен на метри от стража на Динамо и стреля с глава, но 18-годишният талант пак спаси.

Все пак в 65-та минута Жерар Пике вкара втори гол. Ансу Фати центрира от лявото крило, а защитникът се оказа на върха на атаката. Пике насочи майсторски топката в далечния ъгъл за 2:0.

Голът поуспокои каталунците и десетина минути по-късно инкасираха. Вербич засече хубаво центриране от лявото крило, но Тер Стеген се разтегна и отрази. Топката обаче попадна на крака на Циганков, който на празна врата направи 1:2.

Резервата Дембеле опита да убие интригата в срещата, но Нещерет не позволи. Младият вратар първо спаси лек удар на французина от границата на наказателното поле, а в 80-та минута показа далеч по-страхотен рефлекс, за да спаси насочена под гредата топка.

Барселона - Динамо Киев 2:1
1:0 Лионел Меси 5’-д
2:0 Жерард Пике 65’
2:1 Виктор Циганков 75’

Барселона: Тер Стеген, Дест, Пике, Де Йонг, Албам Пянич (60 - Роберто), Бускетс (74 - Лангле), Педри (83 - Аленя), Меси, Фати (74 - Тринкао), Гризман (60 - Дембеле)

Динамо Киев: Нещерет, Шабанов, Попов, Забарний, Кенджора, Шепелев, Андриевский, Буялский (86 - Лиднев), Родригес (71 - Де Пеня), Циганков, Супряга (71 - Вербич)