Барселона победи наглед лесно с 4:0 като гост Динамо Киев в мач от Група G на Шампионската лига. Треньорът на каталунците Роналд Куман пусна повече от експериментален състав, а големият герой на тима бе Мартин Брейтуейт. Датчанинът асистира за гола на Держиньо Дест (52), след това удвои резултата (57), а в 70-та минута реализира дузпа. В добавеното време на срещата се гол и резервата Антоан Гризман.

С този успех Барса и на практика си гарантира място на осминафиналите в турнира, след като спечели и четирите си мача досега и е на върха в класирането с 12 точки. Ювентус е на втората позиция със 9, пред Ференцварош и Динамо Киев с по 1.

Голямата звезда на каталунците Лионел Меси не бе включен в групата за мача, а дебют за тима направи Оскар Мингеса, който започна като титуляр. В края на мача първи минути за Барса записаха Матеус Фернандеш и Конрад Де Ла Фуенте.

През първото полувреме Динамо Киев бе по-добрият отбор на терена и домакините имаха няколко изгодни положения. Първият точен удар на каталинците бе чак в 35-та минута.

След почивката обаче тимът на Роналд Куман показа различно лице. В 52-та минута Педри намери в коридор Мартин Брейтуейт, който си поведе дълго топката, но там Сержиньо Дест си я чукна напред и с хубав удар по диагонала направи 1:0. Това бе дебютен гол на американеца за Барселона.

Малко след това Брейтуейт реши всичко в мача. В 57-та минута Тринкао центрира от ъглов удар, Мингеса на първа греда продължи топката с глава към далечната, където датчанинът отблизо направи 2:0.

В 64-та минута все пак украинците можеха да се върнат в мача, след като Де Пена бе оставен непокрит в наказателното поле, но стреля изключително неточно покрай вратата.

В 70-та минута Брейтуейт реализира и дузпа. Нападателят сам си изработи наказателния удар, след като бе изблъскан от Попов в наказателното поле след хубаво центриране на Жорди Алба отляво. Датчанинът взех със самочувствие топката в ръце и с мощен удар във вратата на Бушчан.

Резервата Рики Пуч също имаше шанс да се разпише в 77-та минута, след като бе оставен сам на точката на дузпата след центриране от крилото, но стреля над вратата.

Четвърти гол все пак падна във втората минута на добавеното време. Алба намери около точката на дузпата Антоан Гризман с центриране от лявото крило, а французинът с хубав удар по диагонала успя да вкара нов гол във вратата на украинците.

Динамо Киев - Барселона 0:4
0:1 Сержиньо Дест 52’
0:2 Мартин Брейтуейт 57’
0:3 Мартин Брейтуейт 70’-д
0:4 Антоан Гризман 90+2'

Динамо Киев: Бушчан, Кеджиора, Забарний, Миколенко, Караваев (59 - Попов), Буялский, Шепелиев (83 - Балуца), Гармаш (59 - Андриевский), Шапаренко (71 - Леднев), Де Пена (70 - Супряга), Вербич

Барселона: Тер Стеген, Дест, Мингеса, Лангле (65 - Алба), Фирпо, Пянич (65 - Пуч), Аленя, Тринкао (83 - Де Ла Фуенте), Коутиньо (65 - Гризман), Педри (73 - Фернандеш), Брейтуейт