Радамел Фалкао се завърна с гол в Ла Лига, след като влезе от пейката и вкара третото попадение за победата на Райо Валекано с 3:0 над Хетафе у дома.

Домакините откриха още в деветата минута чрез Оскар Трехо от дузпа. Резултатът остана непроменен до 78-та минута, когато Пате Сис увеличи преднината на Райо, а Радамел Фалкао оформи класиката четири по-късно след асистенция на Сис. Четири минути преди края на редовното време Енеш Юнал пропусна дузпа за гостите.

Така Райо постигна втори успех от началото на сезона и събра седем точки на седмата позиция в таблицата. Хетафе е на дъното на класирането без спечелена точка от петте си изиграни срещи. В следващия кръг новаците гостуват на Атлетик Билбао, докато Хетафе ще търси първи точки през сезона при домакинството си на шампиона Атлетико Мадрид.