Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри припомни пред пресата, че за първи път в кариерата си допуска две поредни загуби в Шампионската лига. Това не му се е случвало нито с Милан, нито с Ювентус. Но за Старата госпожа поражението от Бенфика 1:2 у дома също постави рекорд. Никога в историята си бианконерите не са губили първите си два мача в груповата фаза на Шампионската лига.

Италианците допуснаха 19 удара на съперника снощи, което не им се е случвало у дома от 10 април 2013 г. когато Байерн беше толкова успешен пред вратата на Юве в Торино. За пореден път пък се видя проблема на бианконерите, когато те започват силно, но после се провалят. 4 от 11-те си гола за сезона във всички турнири Старата госпожа е вкарала в първите 10 минути на мачовете си. Така беше и срещу Фиорентина преди 10 дни, но Юве не успя да победи и тогава  - 1:1.

"Не се играе 30 минути, а 90. Вината е наша. Не искам да търсим извинения, но определено нещо не работи както трябва", призна голмайсторът Аркадиуш Милик.