Манчестър Сити елиминира Арсенал в 4-ия кръг на ФА Къп след победа с 1:0 у дома. Двубоят не предложи особено много положения, но домакините взеха успеха след гол на Нейтън Аке в средата на второто полувреме.

Така Небесносините нанесоха удар над лидера във Висшата лига, като двата тима ще изиграят отложения мач помежду си след около 2 седмици. Освен това Микел Артета направи доста промени в състава си и особено през първото полувреме отборът му се представи доста добре, така че това е окуражително за него и Артилеристите, за които отпадането със сигурност не е фатално.

И двата състава бяха доста силни, макар че все пак някои основни фигури получиха почивка. За домакините Кевин де Бройне, Риад Марез и Ерлинг Холанд започнаха, докато промените в Арсенал бяха цели 6, което показваше приоритетите на Микел Артета. На пейката останаха Йодегор, Мартинели, Рамсдейл, Уайт, Салиба и Зинченко. Новото попълнение Леандро Тросар стартира и бързо излезе на сцената.

В 5-ата минута Ортега трябваше да избива удар на Томиясу след добра работа на Тросар на фланга. Малко след това Холанд бе на път да се измъкне, но Търнър го изпревари. Темпото малко поспадна и шансовете намаляха. В 21-ата минута Тросар се измъкна от Люис и стреля, но Ортега се справи.

Де Бройне бе близо да вкара страхотен гол с удар отдалеч, след което Холанд се сблъска с Холдинг и получи удар в главата, но успя да продължи. В 33-ата минута Тросар намери Нкетиа, но той прати топката встрани. В крайна сметка паузата дойде при 0:0.

След нея началото бе спокойно, без опасни ситуации, като и двамата мениджъри започнаха със смените. Стигна се обаче до 64-ата минута, когато Сити успя да вкара. Алварес стреля от дистанция, топката се отби от гредата, а след това Грийлиш пусна към Нейтън Аке, който с отличен удар в далечния ъгъл реализира.

Артета пусна Мартинели и Йодегор, но лондончани трудно създаваха положения. Все пак в края Ортега трябваше да се намеси решаващо и в крайна сметка да запази суха мрежа и да помогне за победата.

Манчестър Сити – Арсенал    1:0

1:0    Аке 64

Манчестър Сити: Ортега, Люис (58 Уокър), Стоунс (45+4 Лапорт), Аканджи, Аке, Родри, Гюндоган, Марез (58 Алварес), Де Бройне (75 Б. Силва), Грийлиш, Холанд
Арсенал: Търнър, Томиясу, Холдинг (46 Салиба), Габриел, Тиърни (66 Зинченко), Виейра, Партей (46 Самби-Локонга), Джака, Сака (74 Йодегор), Нкетиа, Тросар (66 Мартинели)