Германия записа втора поредна победа с контролите, след като победи Нидерландия с 2-1 като домакин. Така избранниците на Юлиан Нагелсман затвърдиха доброто си представяне след победата над Франция с 2-0.

Мачът игран във Франкфурт, започна с ранен гол, както се случи и при гостуването в Париж преди няколко дни, но този път във вреда на Германия. Още в четвъртата минута гостите излязоха напред, след като Мемфис Депай намери Джоуи Верман който с плътен удар опъна мрежата зад тер Стеген. Германците обаче реагираха бързо, и в 10-ата минута след заучено изпълнение от корнер Мителщад с фалцов удар не остави шансове на Вербруген, изравнявайки резултата

Бундестима можеше да постигне и пълен обрат в 18-тата минута, когато Мусиала изведе капитана Гюндоган сам срещу Вербруген, но ударът на халфа на Манчесестър Сити бе спасен. В края на полувремето момчетата на Нагелсман засилиха пресата и накараха нидерландците да грешат. Отнета топка в близост до наказателното поле бе отправена към Мусиала, но ударът на нападателя не се получи и излезе в аут.

След почивката отново нидерландците започнаха по-напористо, когато след недобро избиване след корнер Мален стреля мощно, но право в ръцете на тер Стеген.В 69-тата минута Мусиала получи чудесно подаване в наказателното поле, но завършекът му не затрудни Вербруген. Вратарят на гостите се превръщаше в герой за "лалетата", след като направи още едно отлично спасяване при опасен удар на резервата Мюлер.

В 85-ата минута обаче обратът за Германия бе факт. След центриране от корнер Фюлкруг стреля с глава, Вербруген се хвърли на отчаян плонж и изби, но съдията получи сигнал, че топката е преминала голлинията и посочи центъра за 2-1. В добавеното време на двубоя влезлият като резерва Хави Симонс имаше добър шанс да стреля, но отново тер Стеген бе стабилен на германската врата, подсигурявайки победата.