С два гола на Винисиус Реал Мадрид докопа 2:2 срещу Байерн в Мюнхен и всичко в полуфиналната класика на Шампионската лига ще се реши следващата сряда в испанската столица.

Баварците имаха предимство през повечето време, като особено сериозно то бе в първите минути, когато обаче те не успяха да се разпишат.

Кралския клуб използва първата си възможност и водеше на почивката, скоро след нея се стигна до пълен обрат, след  което все пак с късна дузпа Реал стигна до равенството.

Началото бе ударно за Байерн, защото преди да е изминала и минута Кейн изведе Сане в наказателното поле и крилото стреля с удобния си ляв крак, но Лунин изби с крак и спаси отличната ситуация. Малко по-късно Сане върна жеста като намери англичанина, който стреля право във вратаря.

Германците продължиха да натискат и Кейн опита прехвърлящ удар от централния кръг, но за радост на гостите прати топката над вратата. Мусиала също не бе точен малко след това. До 15-ата минута баварците вече имаха 5 изстрела.

Постепенно обаче Реал се окопити и в 24-ата минута удари здраво, при първата си опасна атака. Тони Кроос даде фантастично извеждащо подаване към Винисиус, който от чисто позиция стреля спокойно покрай Нойер и даде предимство на гостите.

Това шокира домакините и в следващите минути те не успяваха да стигнат до добри положения. В 42-ата минута Кейн стреля твърде неточно от пряк свободен удар и в крайна сметка паузата дойде при аванс за испанците.

Малко след началото на второто полувреме Нойер спаси опасен удар на Кроос, след което Байерн преобърна нещата само в рамките на няколко минути. В 53-ата Сане получи отдясно, напредна към наказателното поле и с мощен удар в близкия ъгъл изненада Лунин за 1:1.

Докато гостите се чудят какво става, Мусиала нахлу в наказателното поле и бе препънат от Лукас Васкес. Кейн не трепна от бялата точка и направи 2:1 в 57-ата минута, с 43-ия си гол във всички турнири за кампанията.

Малко по-късно англичанинът опита да спечели още един наказателен удар след съприкосновение с Рюдигер, но този път сигнал не последва. Последва блокиран изстрел на Винисиус, докато удар на Кейн бе отклонен встрани. В 67-ата минута Дайър засече с глава, но право в Лунин.

Реал опита да натисне и влезлият от пейката Модрич изведе Винисиус отляво, но Нойер спаси удара му. И все пак в 82-ата минута Кралете стигнаха до дузпа. Ким задържа и свали на земята Браим Диас и Винисиус не остави шансове на Нойер, правейки резултата 2:2, а до края никой не стигна до триумфа.

Байерн Мюнхен – Реал Мадрид    2:2

0:1    Винисиус 24
1:1    Сане 53
2:1    Кейн 57 дузпа
2:2    Винисиус 83 дузпа

Байерн: Нойер, Кимих, Ким, Дайър, Мазрауи, Лаймер, Горецка (46 Герейро), Мусиала, Мюлер (80 Гнабри),  Сане (87 Дейвис), Кейн
Реал: Лунин, Васкес, Рюдигер, Начо (65 Камавинга), Менди, Валверде, Чуамени, Кроос (76 Диас), Родриго (87 Хоселу), Белингам (75 Модрич), Винисиус