Сенегал - Нидерландия, мач от група "А" на Мондиал 2022. Стадион "Ал Тумама", 18.00 часа българско време.

Формата на символичния домакин Сенегал: общо 4 победи, 3 равенства и 3 загуби в последните 10 срещи. От тях 2 победи, равенство и загуба в последните 4 домакинства.

Формата на символичния гост Нидерландия: общо 7 победи и 3 равенства в последните 10 срещи. От тях 3 победи и равенство в последните 4 гостувания.

Африканците ще бъдат без голямата си звезда Садио Мане, който пропуска турнира заради травма. Това е първи двубой между двете нации.

Сенегал - Нидерландия 0:2

Голмайстори: 0:1 Гакпо (84), 0:2 Клаасен (90+8)

Сенегал: Е. Менди, Сабали, Кулибали, Диало (62-Якобс), Н. Менди, Куяте (73-П. Гей), Гей, Сисе, Диата (73-Джаксън), Сар, Диа (69-Диенг)
Селекционер: Алиу Сисе

Нидерландия: Ноперт, Дъмфрис, Блинд, Де Лихт, Ван Дайк, Аке, Де Йонг, Бергхаус (79-Коопмайнерс), Гакпо (94-Де Роон), Бергвайн (79-Клаасен), Янсен (62-Депай)
Селекционер: Луис ван Гаал

Стадион: "Ал Тумама"
Съдия: Уилтон Сампайо (Бразилия)
Жълти картони: И. Гай, Сампайо (Сенегал); Де Лихт (Нидерландия)

Следете мача по минути в Gol.bg.

1' Начало на мача.

5' Първи шанс в мача. Нидерландия организира бърза атака, при която Винсент Янсен стреля, но ударът му е блокиран.

9' Исмаила Сар пропилява голям шанс! Той нанеся удар от границата на наказателното поле, който преминава малко над напречната греда.

17' Блинд засича с глава, но покрай целта.

19' КАКВО ПРАВИ ФРЕНКИ ДЕ ЙОНГ? Халфът е изведен на отлична позиция сам срещу вратаря, но вместо да стреля, се завърта два пъти и в крайна сметка пропилява великолепната възможност за гол.

27' Ван Дайк засича с глава подаване от корнер, но в аут.

29' Удар на Диата по земя в аут.

32' Първи точен удар в мача. Той е дело на Сабали, но не затруднява Ноперт.

40' Мощен удар на Бергхаус преминава над напречния стълб.

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

53' КАКЪВ ПРОПУСК! Ван Дайк засича с глава центриране от корнер, но над вратата. Топката мина наистина близо до целта.

59' Подаване към Диата на далечната греда, но нападателят на Монако не успява да засече.

65' ПРОПУСК ЗА СЕНЕГАЛ! Булайе Диа си освобождава пространство в наказателното поле и отправя добър удар към долния десен ъгъл, но Андриес Ноперт с удивителна намеса спасява!

73' НОВ ШАНС ЗА ШАМПИОНА НА АФРИКА! Идриса Гей отправя истински снаряд, но отново Ноперт е отлично пласиран и избива. Впоследствие е маркирана и засада.

84' ГООООООЛ! Нидерландия повежда с първия си точен удар в мача. Де Йонг центрира, Менди увисна и Коди Гакпо с глава открива резултата!

86' КАКВА НАМЕСА НА НОПЕРТ! Папе Гей шутира по земя, точно в долния ляв ъгъл, но вратарят с отличен плонж избива!

90' Осем минути добавено време.

90+8' ГОООООЛ! Менди спасява удар на Депай, но при добавката Клаасен оформя крайния резултат!