Унгария и Швейцария излизат един срещу друг в среща от Група „А“ на Евро 2024. Двубоят на „Райненергищадион“ започва в 16 часа.

Формата на Унгария: Общо 6 победи, 3 равенства и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 5 победи и 1 равенство в последните 6 домакинства.

Формата на Швейцария: Общо 3 победи, 6 равенства и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа, 3 равенства и 1 загуба в последните 5 гостувания.

Директни мачове: В последните 2 директни срещи Унгария няма победа. Швейцария има 2 победи и нямат равен мач. На домашния терен на унгарците имат изиграна само 1 среща, като победители са били „кръстоносците“.

Гледайте мача на живо в интернет ТУК!

ПО МИНУТИ:

1' – Реферът Славко Винчич даде първи съдийски сигнал на стадиона в Кьолн.

2' – Атила Салай пробва удар, но неуспешен.

5' – Силван Видмер от Швейцария получава първия жълт картон в мача за нарушение срещу Милош Керкез.

10' – „Маджарите“ осъществиха контраатака, при която Роланд Салай би над вратата от дъгата на пеналта.

12 'ГОООООЛ! Квадво Дуа откри резултата. Нападателят на Лудогорец бе изведен отлично от Михел Аебишер сам срещу Гулачи и го матира отблизо. ВАР провери ситуацията и призна попадението на Дуа, който вкара първия си гол за „кръстоносците“ във втория си мач за националния отбор.

20'ГОЛЯМ ПРОПУСК! Милош Керкез сгреши, Рубен Варгас се озова на отлична позиция сам срещу стража, но вратарят Гулачи остави преднината на швейцарците от само 1 гол, избивайки в корнер.

24' – „Маджарите“ не приличат на себе и сякаш не могат да излязат от шока. Играта им изобщо не спори, а териториалното превъзходство е на страната на „кръстоносците“.

29' – Защитата на Унгария успя да блокира изстрел на Фабиан Шер.

37' – Дан НДойе проби мощно отдясно и центрира към Дуа, но защитник изпревари автора на попадението за швейцарците.

40' – Собослай центрира от фал, а Вили Орбан стреля с глава, но право в обятията на Ян Зомер. Останаха съмнения, че защитникът на Унгария е бил в засада.

45'ГОООООЛ! Михел Аебишер удвои преднината на Швейцария. Той получи пас от Ремо Фройлер, след което си нагласи топката и матира Гулачи с шут извън пеналта, влетял в долния ляв ъгъл на вратата – 0:2.

45'+2КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

46' – НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

47' – Атила Салай сгреши, но за късмет Ндойе не успя да се възползва от поредния гаф в защитата на унгарците.

48' – Квадво Дуа получи отличен пас и стреля без забавяне, но Гулачи спаси рутинно, избивайки в корнер.

54' – Гранит Джака намери Едуардо Варгас, който без забавяне шутира от въздуха, но право в ръцете на Петер Гулачи.

59' – Жълт картон за Ремо Фройлер за нарушение срещу Доминик Собослай.

63' – Унгарците направиха най-големия си пропуск. Роланд Салай центрира отлично, а Барнабас Варга с глава от чиста позиция не успя да порази целта.

66' – ГОООООЛ! Унгария се връща в мача. Доминик Собослай направи наглед нескопосано центриране, но Барнабас Варга засече топката с глава отблизо и падайки я прати в мрежата на Зомер – 1:2.

71' – Ндойе нахлу в пеналта, но би покрай вратата на Гулачи.

88' – Селекционерът на Щвейцария Мурат Якин получи жълт картон за неспортменско поведение.

90' – Гулачи спаси блестящо удар с глава на Рийдер.

90'+3ГОООООЛ! Резервата Бреел Емболо сложи точка на спора. Той се възползва от грешка на Атила Салай и прехвърли Гулачи – 1:3.

90+6 - КРАЙ НА МАЧА!

Унгария - Швейцария 1:3

Голмайстори : 0:1 - Квадво Дуа (12), 0:2 - Михел Аебишер (45), 1:2 - Барнабас Варга (66), 1:3 - Бреел Емболо (90+3)

Унгария: Гулачи, Ланг, Орбан, Адам Салай, Фиола, Наги, Шефер, Керкез, Роланд Салай, Собослай, Варга

Швейцария: Зомер, Шер, Аканджи, Родригес, Видмер, Джака, Фройлер, Ндойе, Ебишер, Варгас, Дуа