Мемфис Депай вкара два гола, за да спаси Нидерландия от загуба и Лалетата стигнаха до 2:2 срещу Шотландия в контрола играна в Португалия.

Гайдарите играха силно и поведоха в 11-ата минута, когато Джак Хендри отбеляза с отличен удан от около 25 метра.

Малко по-късно обаче, Депай възстанови равенството, след подаване на Вайналдум и страхотен удар от въздуха, който не даде шансове на вратаря Гордън.

Оранжевите натискаха, но шотландците действаха стабилно и в 63-ата минута отново поведоха. Секунди след като влезе в игра, Кевин Нисбет се възползва от пас на Анди Робъртсън и вкара с нисък удар.

Хората на Стив Кларк бяха много близо до престижната победа, когато в 89-ата минута Депай направи 2:2, след отично изпълнение на пряк свободен удар. Нарушението бе доста спорно, а и позиционирането на вратаря не бе на ниво, но така или иначе мачът завърши бед победител.