Испания загуби 2 точки на старта на Евро 2020, след като стигна само до 0:0 срещу Швеция в Севиля в мач от група Е.

Иберийците доминираха, като особено през първото полувреме, пропуснаха няколко отлични ситуации, а и Робин Олсен се намеси отлично на няколко пъти.

След като шведите обаче оцеляха, след паузата продължиха да играят още по-добре в защита и така стигнаха до скъпоценна точка срещу фаворита в групата.

В състава на домакините имаше изненади, след като стартираха 18-годишния Педри и Аймерик Лапорт, а Маркос Йоренте бе поставен в дясната зона на защитата. Алваро Мората водеше атаката. За скандинавците Деян Кулушевски изобщо не бе в групата заради коронавирус, а в нападение действаха Маркус Берг и Александър Исак.

Началото бе малко забавено заради проблем с една от мрежите на вратите, но след минута закъснение, двубоят започна. В 3-ата минута Феран Торес подаде опасно отдясно, но Лустиг изчисти, а корнерът не донесе нищо.

Домакините обаче доминираха и в 7-ата минута Дани Олмо получи възможност да стреля, но над вратата. След това иберийците продължиха да нападат, но не успяваха да стигнат до добри ситуации. Шведите пък се бранеха спокойно.

В 16-ата минута домакините стигнаха до първото си опасно положение. Центриране отдясно на Коке бе засечено с глава от Дани Олмо, но Робин Олсен успя да се намеси решаващо.

В 23-ата минута иберийците получиха нова възможност, но изстрелът на Коке премина покрай далечната греда. В средата на първата част домакинитие имаха 81% притежание на топката.

В 29-ата минута се стигна до най-сериозния пропуск. Алба достави отлична топка отляво, а Коке се включи от задна позиция в централната зона и засече, но над вратата! Халфът на Атлетико определено трябваше да се разпише!

Шведите успяха да стигнат до един корнер, който не им донесе нищо, преди в 38-ата минута и Алваро Мората да ги пожали. Даниелсон пропусна пас на Алба зад гърба си и Алваро Мората се оказа сам срещу вратаря. Нападателят стреля, но покрай вратата! Огромен пропуск за домакините!

И след тези пропилени ситуации, испанците едва не бяха наказани. Екдал изведе Исак, който финтира, измъкна се и стреля. Застанал пред голлинията обаче, Маркос Йоренте блокира удара, а след рикошет в гредата, Унай Симон улови. Страхотен късмет за домакините!

Дани Олмо накара Олсен да прави ново спасяване преди съдията да даде последен съдийски сигнал и така паузата дойде при 0:0. След нея ситуацията на терена не се промени, като испанците запазиха предимството си и продължиха да търсят гола. Липсваше им обаче острота.

Шведите чакаха нови възможности за контри и в 61-ата минута получи шанс. Исак запази топката в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията към далечната греда, където обаче Емил Форсберг не успя да прати топката в целта и пропусна отличната ситуация.

Луис Енрике направи двойна смяна, като извади Алваро Мората и Родри и пусна Пабло Сарабия и Тиаго Алкантара. При това положение Феран Торес застана наа върха на атаката.

Времето минаваше, а испанците така и не успяваха да стигнат до гол. В 73-ата минута Дани Олмо получи шанс и стреля, но ударът му бе блокиран. Луис Енрике пък пусна и Жерард Морено и Микел Оярсабал в отчаяно търсене на победата.

Центриранията на домакините обаче не носеха нищо. Идеите в нападение просто липсваха срещу добре подредения съперник. В 90-ата минута все пак Жерард Морено получи отлична възможност, но стреля в тялото на Олсен, а в добавеното време Сарабия не очакваше и макар и да отклони към вратата нямаше как да вкара. Така двубоят завърши без голове.

Испания – Швеция    0:0

Испания: Симон, М. Йоренте, Лапорт, Пау Торес, Алба, Родри (65 Тиаго Алкантара), Коке (87 Фабиан Руис), Педри, Дани Олмо (75 Морено), Феран Торес (75 Оярсабал), Мората (65 Сарабия)
Швеция: Олсен, Лустиг, Линдельоф, Даниелсон, Аугустинсон, Ларсон, Екдал, К. Олсон (83 Каюсте), Форсберг (83 Бенгтсон), Берг (68 Куайсон), Исак (69 Клаесон)