Испания и Полша завършиха наравно 1:1 на стадион "Ла Картуха" в Севиля, а този резултат не е от полза за никой от двата отбора. Преди последния трети кръг те заемат последните 2 места в своята група "Е".

Алваро Мората (25') откри резултата през първото полувреме, а Роберт Левандовски оформи крайния резултат в 54-ата минута. Само 120 секунди след изравнителното попадение Жерард Морено пропусна от бялата точка.

Срещата беше много важна и за двата отбора, които разочароваха в първите си мачове. "Ла Фурия" направи нулево реми с Швеция, докато "Дружина полска" отстъпи на Словакия с 1:2.

Това равенство означава, че Испания и Полша ще трябва да гонят задължителни победи в последния трети кръг, за да преодолеят груповата фаза.

Иберийците продължават добрата си серия от 15 поредни двубоя без домакинско поражение, докато поляците не познават вкуса на успеха вече пети последователен мач.

За "Ла Фурия" предстои много важен сблъсък със Словакия, а отборът на Пауло Соуса излиза срещу коравия отбор на Швеция.

Вижте ТУК най-интересното от срещата по минути.

Двубоят започна по-добре за домакините, въпреки че пред поляците се откри първото по-интересно положение. Още в 6-ата минута Матеуш Клих опита да изненада Унай Симон с удар от далечно разстояние, но топката мина над напречната греда.

Постепенно иберийците превзеха противниковата половина и това даде резултат в 25-ата минута, когато Алваро Мората откри резултата. Нападателят получи страхотно подаване в малкото наказателно поле и трудно можеше да сбърка от толкова близко разстояние.

Първоначално попадението беше отменено заради засада, но след намесата на ВАР стана ясно, че няма нищо нередно и голът беше признат – 1:0.

10 по-късно Жерард Морено стреля опасно от пряк свободен удар, но изстрелът му профуча покрай страничната греда.

3 минути преди почивката Полша като по чудо не възстанови равенството. Първоначално Карол Швидерски нанесе удар към долния десен ъгъл на вратата, пазена от Унай Симон, но топката се отби в страничния стълб. Кълбото все пак попадна в Роберт Левандовски, който от чиста позиция нацели тялото на домакинския страж.

Гостите започнаха по-агресивно втората част и стигнаха до равенството в 54-ата минута. Роберт Левандовски получи перфектно центиране в наказателното поле, а от своя страна се пребори с Аймерик Лапорт във въздуха и майсторски насочи топката към десния ъгъл на вратата, с което откри головата си сметка на Евро 2020.

Само 120 секунди по-късно "Ла Фурия" получи възможност да изпълни 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Жерард Морено, който стреля в десния страничен стълб, а при добавката Мората не успя да се разпише на опразнената врата.

Испанците бяха по-активният отбор в следващите минути, но трудно намираха пътя към вратата на Войчех Шчесни.

Все пак това се случи в 84-ата минута, когато Алваро Мората пропиля отлична възможност за иберийците да откраднат трите точки. Нападателят беше изведен на отлична стрелкова позиция, но вратарят бързо скъси дистанцията и блокира опасността.

Испания – Полша 1:1

1:0 – Мората 25‘

1:1 – Левандовски 54‘

Испания: Симон, Йоренте, Лапорт, Торес, Алба, Коке (Сарабия - 68'), Родри, Педри, Морено (Руис - 68'), Олмо (Торес - 61'), Мората (Оярсабал - 87')

Полша: Шчесни, Бережински, Глик, Беднарек (Давидович - 85'), Йозвяк, Модер (Линети - 85'), Клих (Козловски - 55'), Пухач, Жиелински, Швидерски (Франковски - 68'), Левандовски