Вратарят на Андерлехт Барт Фербрюген влезе в историята на клубните турнири, превръщайки се в първия от 35 години насам, който спасява три дузпи и не допуска нито веднъж топката зад гърба си при наказателните удари, предава БТА. Постижението в УЕФА е потвърдено агенцията за статистически изследвания ОРТА.
И все пак след това не посмя да се нарече специалист при спaсяванията на дузпи: "Защото не съм го преживявал много в кариерата си", усмихва се младокът. Той обаче показва, че наистина може би го чака такова прозвище, след като спаси дузпи срещу Лиерс за купата на страната. Но мачът с Лудогорец беше друго ниво.
"Това са нещата, за които си мечтаеш като дете", сияеше Фербрюген след това, цитиран от sporza.be. "Радвам се, че можах да помогна на отбора да продължи напред. Кое е по-вълнуващо – дали крайната победа или усещането на уловиш топката при дузпите? Нищо против това, но отборните цели са над всичко".
Журналистите в Брюксел отбелязаха леденото му спокойствие докато чака изпълнение от играчите на Лудогорец. И той спечели дуела и с Пипа, и с Доминик Янков, и с Нареси.
"Винаги е малко игра на нерви между този, който изпълнява, и вратаря. Опитваш се да окажеш натиск върху тях и за щастие това се получи.
Снимка: Официален сайт на Лудогорец








Велев: Частният сектор плаща заплатите с труда си, държавният - с данъци и заеми
Черна седмица по пътищата ни: Шофьор загина при катастрофа в Харманлийско
Тежка катастрофа на пътя Кюстендил - Дупница: Камион помете три автомобила
Руските "ястреби" настояват Путин да използва ядрено оръжие и да убие Зеленски
Камион помете три коли на пътя Кюстендил - Дупница
Слънчево време ни очаква утре, до 37 градуса
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Нови данъци и такси за паркиране трябва да изгонят SUV от градовете
Фурор за България на Балканското първенство по олимпийско таекуондо
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Ако Кубрат Пулев беше победил Мурат Гасиев, можеше ли да стане световен шампион?
Джон Джоунс посочи фаворита за Махачев – Гари
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар