Астън Вила победи лесно с 4:0 у дома Аякс и се класира за четвъртфиналите на турнира Лига на конференциите. Английският отбор поведе в резултата след 25 минути след попадението на Оли Уоткинс.

Леон Бейли покачи на 2:0 след точно един час игра в Бирмингам, а Сиверт Мансверк от гостите получи втори жълт и съответно червен картон в 66-ата минута на двубоя.

Джон Дуран също се разписа във вратата на Аякс четвърт час преди края на редовното време. В 81-ата минута Муса Диаби оформи крайния резултат след силна индивидуална изява.

Аякс допусна пето поредно поражение при гостуване в Англия в мач от евротурнирите.

Олимпиакос победи с 6:1 като гост след продължение Макаби Тел Авив и заличи пасива си от 1:4 от първата среща, играна преди седмица. В редовното време гръцкият гранд победи с 4:1, след което попадения на Стеван Йоветич и Юсел Ел Араби осигуриха крайния успех за "червено-белите".

Олимпиакос прекъсна серия от шест поредни двубоя без победа срещу съперници от Израел.

Брюж победи с класическото 3:0 у дома Молде и с общ резултат 4:2 също се класира за четвъртфиналите. Лил завърши наравно 1:1 у дома срещу Щурм Грац. Французите имаха непреодолим аванс от 3:0 след първия мач.

Осминафинални мачове-реванш в турнира по футбол Лига на конференциите:

Виктория Пилзен (Чехия) - Сервет (Швейцария)        3:1 след изпълнение на дузпи, 0:0 в редовното време и продълженията (0:0 в първия двубой)
ПАОК Солун (Гърция) - Динамо Загреб (Хърватия)      5:1 (0:2)
Фенербахче (Турция) - Юнион Сен Жилоаз (Белгия)     0:1 (3:0)
Фиорентина (Италия) - Макаби Тел Авив (Израел)      1:1 (4:3)
Астън Вила (Англия) - Аякс (Нидерландия)            4:0 (0:0)
Брюж (Белгия) - Молде (Норвегия)                    3:0 (1:2)
Лил (Франция) - Щурм Грац (Австрия)                 1:1 (3:0)
Макаби Тел Авив (Израел) -  Олимпиакос (Гърция)     1:6 след продължения, 1:4 в редовното време (4:1)/БТА

Снимка: БГНЕС