Патрик Шик реализира два гола в допълнителното време при изключително драматичната победа за Байер Леверкузен с 3:2 пред собствена публика срещу Карабах в осминафинален мач-реванш в Лига Европа.

Попадение на Шик осигури равенството 2:2 в първата среща между двата състава, играна преди седмица. Лидерът в Първа Бундеслига продължава на четвъртфиналите с общ резултат 5:4. "Аспирините" изостанаха в резултата през второто полувреме след попадения на Абдела Зубир и Жуниньо в 58-ата и 67-ата минута. Между двата гола гостите останаха в намален състав заради червен картон на Елвин Кафаргилиев.

Жереми Фримпонг намали изоставането на Леверкузен в 72-ата минута. Последва сериозен натиск за германците, които направиха много пропуски. Стигна се до третата минута на допълнителното време, когато Грималдо направи втората си  асистенция в двубоя за първия гол на Патрик Шик. Четири минути след това чешкият национал направи пълен обрат за Байер след центриране на аржентинеца Есекил Паласиос.

"Аспирините", които са близо до спечелване на първа титла в Германия, продължават без загуба през настоящата кампания.

В друга среща от турнира Ливърпул разгроми Спарта Прага с 6:1 и продължава на четвъртфиналите след общ резултат 11:2.

Дарвин Нуниес, Бори Кларк, Мохамед Салах и Коуди Гакпо се разписаха във вратата на чехите до 14-ата минута. велко Бирманчевич беше точен в полза на Спарта три минути преди почивката.

Салах стана първият играч на "червените", който отбелязва повече от 20 гола в седем поредни сезона.

Доминик Собослай и Гакпо оформиха крайното 6:1 до 55-ата минута.

Аталанта елиминира Спортинг Лисабон след победа у дома с 2:1. Голове на Адемола Лукман и Джанлука Скамака в 45-ата и 59-ата минута осигуриха обрата за италианците, които изостанаха в резултата след попадението на Педро Гонсалвеш в 33-ата минута.

Първата среща между двата отбора завърши наравно 1:1. Преди този двубой Спортинг нямаше поражение в 11 поредни двубоя.

Брайтън победи с 1:0 у дома Рома, но отпадна след поражение с 0:4 в предходния мач. Попадение на Дани Уелбек в 37-ата минута осигури почетния успех в полза на "чайките".

Осминафинални мачове-реванш в турнира по футбол Лига Европа:

Рейнджърс (Шотландия) - Бенфика (Португалия)           0:1 (2:2 в първата среща)
Славия Прага (Чехия) - Милан (Италия)                  1:3 (2:4)
Виляреал (Испания) - Олимпик Марсилия (Франция)        3:1 (0:4)
Уест Хем (Англия) - Фрайбург (Германия)                5:0 (0:1)
Аталанта (Италия) - Спортинг Лисабон (Португалия)      2:1 (1:1)
Байер Леверкузен (Германия) - Карабах (Азербайджан)    3:2 (2:2)
Брайтън (Англия) - Рома (Италия)                       1:0 (0:4)
Ливърпул (Англия) - Спарта Прага (Чехия)               6:1 (5:1)/БТА

Снимка: БГНЕС