Полша - Аржентина, мач от група "С" на Мондиал 2022. Стадион "974", 21.00 часа българско време.

Формата на Полша: общо 5 победи, 2 равенства и 3 загуби в последните 10 срещи.

Формата на Аржентина: общо 8 победи, 1 равенство и 1 загуба в последните 10 срещи.

През този век съперниците имат само един дуел, завършил 2:1 за поляците през 2011 в контрола. На световни финали имат по една победа (3:2 за Полша на Мондиал 1974 и 2:0 за гаучосите четири години по-късно на техен терен).

Следете мача по минути в Gol.bg.

Ето и съставите на двата отбора:

Полша: Войчех Шчесни,  Бартош Бережински, Камил Глик, Якуб Кивиор – Мати Кеш, Кристиан Биелик, Гжегорш Криховяк, Пшемислав Франковски, Пьотр Жиелински, Карол Свидерски, Роберт Левандовски

Аржентина: Емилиано Мартинес, Маркос Акуня, Кристиан Ромеро, Николас Отаменди, Науел Молина, Енцо Фернандес, Алексис Макалистър, Родриго де Пол, Лионел Меси, Анхел Ди Мария, Хулиан Алварес

1' Начало на мача.

7' Първи точен удар в мача. Лео Меси стреля от средна дистанция, но шутът му не затрудни Шчесни.

10' Нов точен удар на Меси. Аржентина натиска от началните минути на срещата.

17' Меси даде пас към Маркос Акуня, който пое в наказателното поле на Полша. Шутът му обаче премина много над гредата.

19' Двамата аржентинци повториха упражението. Този път Акуня стреля с глава и намери очертанията на вратата, но изстрелът му не бе проблем за Шчесни.

29' Хулиан Алварес пропусна най-чистото положение. Голаджията на "Сити" стреля, но топката бе избита на метър пред голлинията от полски защитник. След това кълбото попадна у Акуня, който без да се колебае стреля, но ударът му профуча встрани от вратата.

33' Ди Мария пробва да изненада полския вратар и стреля директно от корнер. Шчесни обаче внимаваше и изби.

35' Алварес отново бе изведен на чиста позиция, но ударът на нападателя бе отразен. След това Меси опита да играе с глава, но вратарят на Полша скочи да избива и заби лек плесник на звездата на Аржентина. "Албиселесте" скочиха с претенции, че има дузпа. След преразглеждане с ВАР съдията посочи бялата точка.

38' Меси изпусна дузпата! Бълхата стреля слабо и Шчесни спаси!

40' Меси пусна успореден пас на голлнията, но негов съотборник не успя да засече топката.

43' Нов мощен шут на Алварес, но пак вездесъщият Шчесни е на мястото си и улови.

45' Край на първото полувреме!

46' Начало на второто полувреме.

47' ГООООЛ! Алексис Макалистър проби Шчесни. Полузащитникът получи на дузпата и с хубав шут насочи топката в мрежата на поляците.

50' Първи шанс за Полша. Камил Глик стреля опасно с глава след пряк свободен удар. Ударът му обаче излиза в аут.

61' Макалистър стреля от почти същата позицията, откъдето отбеляза, ала този път ударът му попадна право в ръцете на Шчесни.

68' КАКЪВ ГОЛ НА АЛВАРЕС!!! 22-ГОДИШНИЯТ ИГРАЧ НА "МАНЧЕСТЪР СИТИ" ОТБЕЛЯЗА ФЕНОМЕНАЛЕН ГОЛ! АРЖЕНТИНЕЦЪТ ЩЕШЕ ДА СКЪКА МРЕЖАТА НА ШЧЕСНИ С ТУПОВЕН ШУТ.

70' Пропуск на Меси!!! 7-кратният носител на "Златната топка" от няколко метра не успя да пробие Шчесни. Бълхата получи на чиста позиция, но ударът му бе спасен.

86' Лаутаро направи голям пропуск. Играчът на "Интер" остана очи в очи с вратаря, но прати топката в аут.

90' Нов пропуск за Аржентина. Шчесни спаси удар на Талиафико.