Сърбия и Швейцария излизат един срещу друг в мач от група "G" на Мондиал 2022. Преди него западните ни съседи имат 1 точка, "Нани" е с 3 т.

Формата на Сърбия: Общо 5 победи, 2 равенства и 3 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 2 победи и 1 загуба в последните 3 домакинства.

Формата на Швейцария: Общо 4 победи, 1 равенство и 5 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа и 4 загуби в последните 5 гостувания.

Директни мачове: В последните 3 директни срещи домакините имат 1 победа, гостите имат 1 победа и 1 път са завършили наравно. На домашния терен на Сърбия имат изиграни 2 срещи, като домакините нямат победа, гостите имат 1 победа и 1 път са завършили наравно.

Сърбия – Швейцария 0:0

Сърбия: 23. Ваня Милинкович-Савич – 4. Никола Миленкович, 5. Милош Велкович, 2. Страхиня Павлович - 14. Андриа Живкович, 16. Саша Лукич, 20. Сергей Милинкович-Савич, 17. Филип Костич - 10. Душан Тадич (к) - 9. Александър Митрович, 18. Душан Влахович

Швейцария: 21. Грегор Кобел – 3. Силван Видмер, 5. Мануел Аканжи, 22. Фабиан Шер, 13. Рикардо Родригес – 8. Ремо Фройлер, 10. Гранит Джака - 23. Джердан Шакири, 15. Мохамет Соу, 17. Рубен Варгас – 7. Бреел Емболо

Проследете мача на живо с Gol.bg

1' Начало на мача

1' Не са изминали и 20 сек, а Швейцария вече пропусна да открие резултата. Емболо стреля, но Ваня Милинкович-Савич спаси. Джака опита добавка, но отново стражът на Сърбия спаси.

5' Миленкович се измъкна от защитата на швейцарците след корнер, но ударът му с глава излезе в аут.

11' ГРЕДА ЗА СЪРБИЯ! Шут на Живкович с левия крак намери десния страничен стълб на Швейцария. При добавката Влахович не успя да отиграе и пропиля чудесна възможност.

20' ГОООООЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! ШАКИРИ ОТКРИВА РЕЗУЛТАТА! Родригес проби по лявото крило. Павлович изчисти лошо и топката се озова у Соу. Полузащитникът видя свободния Шакири вдясно от него и веднага му подаде. А Шакири порази вратата на Милинкович-Савич с хубав шут и не остави шансове на стража на Сърбия.

27' СЪРБИЯ ИЗРАВНЯВА ЧРЕЗ МИТРОВИЧ! Нападателят на "Фулъм" прати неспасяемо топката във вратата с майсторски удар с глава след брилянтно центриране на Душан Тадич.

30' Невероятен пропуск на Шакири. Звездата на Швейцария бе изведен с дълъг пас на стрелкова позиция, но ударът му профуча в аут.

35' ГОООЛ! Душан Влахович обръща развоя на мача - 2:1 за Сърбия. Звездатана "Юве" с техничен удар прониза Кобел, след груба грешка в отбраната на Швейцария. Кръстоносците сбъркаха при изнасянето на топката в центъра на терена. Тадич получи и видя Влахович, който показа защо струва цели 80 млн. евро.

44' КАКЪВ МАЧ!!! ЕМБОЛО ВРЪЩА ПАРИТЕТА - 2:2. Тъмнокожият футболист завърши прекрасна атака от няколко метра. Силван Видмер с центриране от дясно сложи топката на крака на Емболо, който от 3 метра разпечата сърбите.

45; Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

49' НОВ ГОЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ. Ремо Фройлер с левия крак прави резултата 3:2. Той получи триков пас от съотборник и от няколко метра разстреля Милинкович-Савич.

57' Какъв пропуск на Емболо! Нападателят на Швейцария от 5 метра не успя да вкара на празна врата.

65' Митрович е на земята в наказателното поле! Сърбинът иска дузпа, но реферът е категоричен -  няма такава!

70' Сърбия взе инициативата и натиска, но гол няма, а това значи, че те са аут от мондиала.

83; Аканджи стреля от пряк свободен удар, но шутът му с десния крак профуча на метър от гредата.

90' Швейцария пропусна да реши всичко! Милинкович-Савич спаси чисто голове положение. Кристиан Фаснахт беше чудесно изведен отляво в наказателното поле и стреля,но стража отрази.

90' Меле на терена. Играчи на двата тима се хванаха за гушите! Съдията охлади страстите с жълти картони.