Камерун и Бразилия излизат един срещу друг в мач от група "G" на Мондиал 2022. Преди него африканците имат 1 точка, "селесао" е с пълен актив от 6 т.

Формата на Камерун: Общо 3 победи, 3 равенства и 4 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа, 3 равенства и 1 загуба в последните 5 домакинства.

Формата на Бразилия: Общо 9 победи и 1 равенство в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 3 победи и 1 равенство в последните 4 гостувания.

Директни мачове: В последните 2 директни срещи домакините нямат победа, гостите имат 2 победи и нямат равен мач. На домашния терен на Камерун имат изиграна само 1 среща, като победители са били гостите.

Камерун – Бразилия 1:0

Голмайстор: Венсан Абубакар (92)

Камерун: 16. Девис Епаси – 25. Нуху Толо, 4. Кристофър Ву, 24. Енцо Ебосе, 19. Колинс Фай – 8. Андре-Франк Замбо Ангиса, 15. Пиер Кунде, 6. Никола Мауми Нгамалеу – 20. Браян Мбемо, 10. Венсан Абубакар (К), 13. Ерик Максим Чупо-Мотинг

Бразилия: 23. Едерсон – 13. Дани Алвеш (К), 24. Бремер, 14. Едер Милитао, 16. Алекс Телеш – 15. Фабиньо, 8. Фред – 19. Антони, 21. Родриго, 26. Габриел Мартинели – 18. Габриел Жезус

Проследете мача на живо с Gol.bg

1 минута: Начало на срещата Камерун - Бразилия. Да си пожелаем качествен футбол и много голове

8 минута: Спокойно начало на мача. Действията се развиват основно в средата на терена, без каквито и да било голови ситуации

14 минута: Едва сега идва и първата голова възможност и тя е за Бразилия. Мартинели получи топката в наказателното поле на Камерун и стреля остро с глава, но Епаси се намеси авторитетно и спаси отбора си от сигурен гол.

20 минута: Изненадващо камерунците взеха инициативата и в последните минути диктуват темпото. Африканците дори застрашиха Едерсон отлуво, но вратарят майсторски боксира топката.

25 минута: Мартинели се освободи от защитата на Камерун и за миг се озова на чиста голова позиция, но се засуети и бе блокиран.

27 минута: Скучно начало на мача. Двата тима основно разиграват в средата на терена

33 минута: Два последователни преки свободни удара за Бразилия, но и двата без никакъв успех. Първият срещна стената изградена от камерунци, а вторият излиза над вратата в аут.

38 минута: Епаси направи ново страхотно спасяване, този път отрази удар на Антони

44 минута: Четири минути добавено време за първата част

45 минута: Страховита тупалка на Мартинели от дъгата на наказателното поле, но Епаси спасява

45 минута: Уникално положение за Камерун. Браян Мбемо получи топката на границата на вратарското поле, стреля по диагонала с глава, но Едерсон направи феноменално спасяване.

45+4 минута: Край на първото полувреме

46 минута: Начало на второто полувреме

51 минута: Ново страхотно положение за Камерун. Този път Венсан Абубакар се озова на чиста позиция, но стреля до гредата

55 минута: Последователно Мартинели и Антони направиха фрапанти пропуски, а и Епаси се отличи с още уникални намеси.

70 минута: Темпото на игра сериозно падна, Бразилия доминира и контролира действията, но така и не успява да стигне до гол

85 минута: Срещата се доиграва

90+2 минута: ГОООООООООООООООООЛ! Камерун най-изненадващо вкара. Голмайстор Венсан Абубакар

90+9 минута: Край на мача. Камерун - Бразилия 1:0. Камерун отпада, а Бразилия е на 1/8 финал