Португалия и Швейцария излизат един срещу друг в мач от 1/8-финалите на Мондиал 2022.

Формата на Португалия: Общо 6 победи, 1 равенство и 3 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 5 победи и 1 загуба в последните 6 домакинства.

Формата на Швейцария: Общо 5 победи и 5 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 2 победи и 4 загуби в последните 6 гостувания.

Директни мачове: В последните 6 директни срещи домакините имат 3 победи, гостите имат 3 победи и нямат равен мач. На домашния терен на Португалия имат изиграни 3 срещи, като домакините имат 3 победи, гостите нямат победа и нямат равен мач.

Проследете мача на живо с Gol.bg

Съставите
Португалия: Коща, Дало, Пепе, Диаш, Герейро, Отавио, Карвальо, Б. Силва, Фернандеш, Гонсало Рамош, Феликс
Швейцария: Зомер, Фернадес, Шер, Аканджи, Родригес, Фройлер, Джака, Шакири, Соу, Варгас, Емболо

Голямата новина в състава на Португалия е оставането на Кристиано Роналдо  на пейката след конфликта му със селекционера Фернандо Сантош. Така за първи път от 2008-а звездата не започва мач на голям форум!

1 минута: Начало на мача!

10 минута: Нищо впечатляващо до момента. Сблъсъкът е равностоен, като и двата отбора действат внимателно.

17 минута: ГОООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Като от нищото иберийците повеждат. След тъч топката стигна до Гонсало Рамош в наказателното поле и 21-годишният нападател със страхотен удар по диагонала под гредата препарира Зомер. Именна 21-годишният футболист стартира вместо Роналдо и оправда мястото си!

25 минута: Португалците имат предимство и два техни удара отдалеч бяха спасени от вратаря Зомер.

30 минута: Най-после нешо опасно за Швейцария. Шакири стреля от свободен удар от трийсетина метра и го направи доста опасно, но вратарят леко отклони в корнер, който не донесе нищо.

33 минута: 2:0 ЗА ПОРТУГАЛИЯ! След корнер Пепе засече с глава центрирането и просто нямаше как да сбърка. Предимството на иберийците става много сериозно.

43 минута: Още една опасна ситуация за Португалия. Рамош бе изведен добре и стреля, но Зомер успя да спаси.

45+4 минута: Край на първото полувреме! Солиден аванс за Португалия, швейцарците играят слабо.

46 'минута: Начало на второто полувреме. Задачата пред Кръстоносците е доста тежка.

50 минута: 3:0 ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Всичко е ясно! Диого Дало подаде отлична топка по земя отдясно и на близката греда Гонсало Рамош засече във вратата.

56 минута: ИБЕРИЙЦИТЕ НЕ СПИРАТ - 4:0! При поредната отлична атака Рафаел Герейро бе изведен отлично в наказателното поле и забоде топката под напречната греда, вкарвайки 4-ия гол.

58 минута: Швейцарците връщат един гол. 4:1. След корнер португалците заспаха и Аканджи засече на далечната греда и вкара отблизо.

67 минута: ХЕТТРИК НА РАМОШ И 5:1! При бърза атака Феликс изведе Рамош отлично и той спокойно преодоля вратаря, за да вкара третия си гол!

73 минута: Роналдо все пак влиза в игра под аплодисментите на феновете!

84 минута: Кристиано вкара със силен удар, но се оказа в засада, при това очевидна.

92 минута: 6:1 ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Резервата Рафаел Леао  се разписва с отличен удар в далечния ъгъл.

94 минута: Край на мача! Португалия помете Швейцария и е на 1/4финал, заместникът на Роналдо с хеттрик!