Нападателят на Реал Мадрид - Карим Бензема, ще получи златен медал, ако Франция спечели Световното първенство в Катар, информира RMC Sport.

Носителят на "Златната топка" се контузи на тренировка на националния отбор преди началото на Мондиал 2022. Футболистът беше принуден да напусне лагера на тима.

От ФИФА обявиха, че Бензема все още е част от отбора, тъй като селекционерът на Франция Дидие Дешан реши да не вика нов играч на мястото на контузения нападател. Следователно, ако френският отбор спечели турнира, той ще получи комплект от 26 медала, които ще бъдат разпределени между играчите от Френската футболна федерация.

Мондиал 2022 в Катар ще приключи на 18 декември. Франция е в група D срещу Дания, Тунис и Австралия. След резултатите от две срещи французите заемат първото място с 6 точки. Следващият мач на тима ще се проведе на 30 ноември срещу националния отбор на Тунис.