Кристиано Роналдо е докоснал топката само десет пъти по време на кошмарната загуба на Португалия с 0:1 от Мароко в четвъртфиналите на Световното първенство. Юсеф Ен-Несири вкара единствения гол през първото полувреме, а тимът му стана първият от Африка, класирал се на полуфинал на световни финали.

Кристиано Роналдо започна резерва, по подобие на мача с Швейцария (6:1) и се появи в игра в 51-та минута. Нападателят, който е без клуб след раздялата си с Манчестър Юнайтед, обаче така и не донесе промяна в играта на Португалия.

Нещо повече - Кристиано докосна топката едва 10 минути, докато беше на терена. С тях е завършил едва пет паса, като само три са били успешни. В 91-та минута нападателят отправи и първия си удар, спасен от Буну.