Френският нападател Килиан Мбапе заяви, че за него е въпрос на чест да помогне на тима на Пари Сен Жермен да спечели Шампионската лига.
Мбапе вкара два гола за победата на парижани с 4:1 като гост на Барселона, която класира тима за полуфиналите в най-престижния клубен турнир с общ резултат 6:4. След двубоя той заяви, че не мисли за бъдещето си, а само как да помогне на ПСЖ да спечели трофея в Шампионската лига. Според пресата в Европа нападателят със сигурност ще напусне тима през лятото, като се очаква да подпише с Реал Мадрид.
"Мечтая да спечеля Шампионската лига за Париж. Винаги съм бил горд да играя за този отбор, още от пъвия ми ден тук. Имаме още една стъпка преди финала на "Уембли". Трябва да останем спокойни", каза голямата звезда на френския футбол.
На полуфиналите ПСЖ ще срещне германския Борусия Дортмунд, който в другия четвъртфинал отстрани Атлетико Мадрид с общ резултат 5:4 от двата мача.
"Отстранихме един чудесен отбор, но дори да бяхме отпаднали, това нямаше да ме накара да бъда по-малко горд парижанин. Сега, във вечери като тази обаче, се чувствам дори още по-горд. Щастливи сме, че победихме такъв отбор като Барселона и че сме една крачка по-близо до финала. Тази победа е за всички наши фенове у дома, които могат да се гордеят", обясни Мбапе.
Снимка: БГНЕС







Мини коледни дръвчета: 5 малки растения, които да украсим в апартамента
Поскъпване на храните за Бъдни вечер тревожи българите
Цветлин Йовчев: Политиците дължат на обществото честни избори
Чолаков: Борисов предпочита да отстъпва, кабинетът "Желязков" беше сред най-компетентните
Георгиев: Само за миналата година са 106 присъдите за сексуални посегателства срещу деца
Тихомир Безлов: Големият проблем за политиката в страната ни е, че няма устойчивост
Максимумът на метеорния поток Геминиди за 2025 г. ще настъпи утре
Volkswagen попадна в капан
Stellantis иска да увеличи пазарния дял, но някои марки са изложени на риск
Японците са лидери по надеждност и при колите на старо
Грешка ли е да сменяте единствено амортисьорите
Турнирът за Купата на корейския посланик събра спортния, обществен и бизнес елит в Самоков
Бетербиев: Пулев е много опитен и затрудни Гасиев
Ебани Бриджис се завръща на ринга с мач в Пуерто Рико
Ван Стенис защитава титлата си срещу Фабиан Едуардс на дебютната гала на PFL в Мадрид
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар11:01 | 24 апр 2024 г.
13:50 | 17 апр 2024 г.
13:49 | 17 апр 2024 г.
12:57 | 17 апр 2024 г.
12:43 | 17 апр 2024 г.
12:03 | 17 апр 2024 г.
11:40 | 17 апр 2024 г.
11:25 | 17 апр 2024 г.
11:14 | 17 апр 2024 г.
Напиши коментар